Політика (відео)

Як навчити децентралізації? Клуб мерів розширює географію впливу (Відео)

Питання децентралізації останнім часом у всіх на вустах. Однак українці по-різному розуміють значення цього слова. Ба, більше… Політологи певні, що уявлення щодо перерозподілу повноважень і запровадження децентралізації навіть на вищій вертикалі влади – різні. Що ж казати про нижню ланку менеджерів? Коли громада вимагає одного, а районне та обласне керівництво іншого?

— У нас вся економіка побудована пострадянська. В ручному управлінні так би мовити. І чим більш вона централізована – тим більш вона здається керованою. Тим більше, після місцевих виборів ми побачили, Центральна влада зрозуміла що після реалізації децентралізації місцева влада вже ніколи не буде належати там одній партії наприклад. Чи там двом , трьом,- Володимир Голобуцький, політолог.

Для чіткого розуміння децентралізації, як такої, у столиці було організовано «Клуб мерів». Олександр Мазурчак, керівник із чималим управлінським досвідом, ініціював роботу як із молодими та перспективними господарниками, так і з чинними українськими мерами.

— справді є чимало проблем, пов’язаних із просуванням децентралізації,- Олександр Мазурчак, співголова партії «Наш край».

Вивчаючи мапу України, Олександр Мазурчак оцінює перспективи своєї роботи, киваючи в бік окремих нинішніх міських голів, які й гадки не мають, що працювати варто пліч-о-пліч саме з громадою, а не лише вирішувати свої бізнес-інтереси чи реалізовувати політичні амбіції. До співпраці відкриті, і роботи, каже, вистачить надовго.

— якщо і треба її проводити, децентралізацію… То по-українськи, по-хохляцьки. Не в ущерб собі,— Арсен Дідур, заступник голови Чернігівської ОДА.

— не зовсім зрозуміло, що з цим робити.. Тобто ми розуміємо але,- Віктор Міщук, голова Бахмацької РДА.

Після таких недолугих коментарів цілком зрозуміло, що роботи в частині проведення децентралізації ще чимало.

— ті міські голови, які прийшли сьогодні працювати, вони не повинні думати, що все вміють і все можуть. Наразі вони ще нічого не вміють і не знають. Це можна сказати і про нового мера Миколаєва, і про нового мера Чернігова, мера Черкас. Їм ще вчитися і вчитися . І хай використовують таку можливість, яку дає їм київський клуб мерів,— Олександр Мазурчак, співголова партії «Наш край».

Вчитися ніколи не пізно, було би бажання. І не скористатися потенціалом фахових управлінців – блюзнірство та невиправдана пихатість.

Ще статті по темі

4 коментарів

  1. А что нашего мера до клюбу не берут? Атршенко не мешало бы поучиться у других, как заниматься политикой для людей, а не для себя.

  2. Все они боятся децентрализации: и мер, и губернатор, и чиновники! Боятся, что потеряют доступ к кормушке, к халявной денежке, которую прийдется отдать народу!

  3. Нееее, наш мер умеет все, что ему нужно: знает, как вести бизнес, как воровать у народа… Или он для чего-то другого пришел на эту должность?

  4. Членосайт с членоэкспертами!! Именно прохфессионал Нашкраевец Соколов ЗАВАЛИЛ в 2014,15х годах процесс Децентрализации в Чернигове и окрестностях.. Я не пишусь под Атрошенко и тем более Кулича. Но давайте будем объективными!!

Back to top button