Суспільство (відео)

Двадцять років порожніх обіцянок влади. На Бахмаччині діти змушені навчатися в аварійній школі (Відео)

Ось ця школа в селі Григорівка Бахмацького – яскравий приклад того, як влада дотримується своїх обіцянок. Двадцять років тому приміщення визнали непридатним для проведення навчального процесу, поруч розпочали будівництво нової школи , однак щоразу у держави не вистачало коштів для його завершення

— Вона у нас старенька, побудована в 1905-у році. Батьки дуже незадоволені самими санітарними умовами, ми вчимося в пристосованих приміщеннях, в двох корпусах, навчаємось в майстерні, у їдальні,- Галина Корнухдиректор Григорівської школи.

Зараз прийшла нова влада, обласні та районні  чиновники б`ють кулаком у груди запевняючи, що школу в Григорівці добудують. Подібні обіцянки тут слухають з 96-го року.

— Усі голови держадміністрації , які були, намагалися щось зробити, роботи певні починалися, кошти витрачалися, але результату нема,- Галина Корнух – директор Григорівської школи.

Сільський голова Григорівки каже, що селу вкрай потрібна школа. Зараз тут навчається 97 учнів, однак є велика перспектива -у селі  120 дошкільнят.  Сподіваються й на допомогу Бахмацької райдержадміністрації.

— Гроші закладаються постійно, в районний та обласний бюджет. Але все залежить від Верховної Ради, — Михайло Горбаченко – Григорівський сільський голова.

Поки в Григорівці з простягнутою рукою чекають допомоги від чиновників громади, які пішли шляхом об»єднання, завдяки децентралізації,  вже створюють інфраструктуру власними силами. Наочний приклад демонструє Кіптівська об`єднана громада.

— Ми є свідками перших кроків, які робить наша громада, це будівництво ЦНАПУ. Ми будемо через місяці відкривати це приміщення,- Володимир Кучма – голова Кіптівської об`єднаної територіальної громади.

Село Григорівка Бахмацького району до процесу об`єднання підходить з обережністю. Тут звикли  жити за старою схемою – податки з прибутків місцевої агрофірми йдуть в державну казну, а на власні потреби село змушене просити кошти у району та області.

— Якщо більша частина коштів з податків буде залишатися на місцях – тоді можна буде говорити про розвиток інфраструктури,- Михайло Горбаченко – Григорівський сільський голова.

В кінці минулого року обласні та районні чиновники пообіцяли добудувати школу протягом 2016го року. На даний момент жодних робіт ще не проводилося.  А діти , як і раніше, змушені навчатися в жахливих умовах.

Ще статті по темі

Back to top button