Суспільство (відео)

«Велодискримінація»: на чернігівській велодоріжці хазяйнують пішоходи (Відео)

Не треба винаходити велосипед, його вже давно винайшли. І, без перебільшення, цей винахід є одним із найкорисніших в історії людства. А коли йдеться про буремні реалії сьогодення, то й поготів. По-перше, їздити на велосипеді корисно для здоров’я. По-друге, це реально економно. Але в Чернігові з розвитком велоруху справи, м’яко кажучи, невтішні.

Феноменальна ситуація: попри те, що в Чернігові 300 000 населення, із яких 30 000 мають вдома велосипед (тобто кожен 10 чернігівець є власником «залізного коня»), безпосередньо використовують як засіб пересування тільки кілька тисяч. Причина – недостатньо розвинена інфраструктура. І парадокс – у Чернігові тільки 1 велодоріжка завдовжки менше кілометра. Але і тут без парадоксів не обійшлося: чомусь на оцей знак – велосипед, зображений на доріжці, — ніхто не звертає уваги, і пішоходи використовують цю зону.

Але не всі чернігівці піддаються перевихованню. Чимало таких, для кого закон не писаний. Більше того, якщо зробиш зауваження, за це ще й на горіхи перепаде. Причина – тотальна безграмотність. Такі люди зізнаються, що навіть не знають, який на вигляд велосипедист і з чим його їдять.

Вистачає і таких, кого природа обділила інтелектом, тому компенсувати це вони наважуються схибленими ідеями – наприклад, на величезній швидкості проїхатися автомобілем по чернігівській велодоріжці. 

Проблема з толерантністю та співіснуванням велосипедистів, пішоходів і водіїв у Чернігові існує. Але її можна вирішити, якщо піти правильним шляхом.

— Є досвід позитивний наших міст – Львів і Вінниця. У Львові 5 років тому було те саме, що й у нас – побудували першу велодоріжку і так само люди ходили, машини паркувалися. Але постійна промоція, рекламна кампанія, патрулі виїжджали, в рупор казали, що не можна ходити. І так поступово за 5 років дійшло до людей, — керівник ГО «Лайба» Максим Цирулін.

— У мера, якщо не помиляюся, 8 пунктів його передвиборчої програми були пов’язані з розвитком велоруху. Тому це іспит для нової влади. Слабкий шукає виправдання, а сильний шукає можливостей. Тому побачимо. Є обіцянки, чекаємо побудови – 20 кілометрів на рік. Якщо цього року прийметься програма і за 5 років побудують 100 кілометрів – це буде ідеально, — зазначив він.

І справді, було б непогано. І не забувайте головного – всі учасники дорожнього руху рівні між собою і повинні дотримуватися правил. Поважайте одне одного на дорозі – в нас і без цього вистачає проблем.

 

Ще статті по темі

Back to top button