Суспільство

На Чернігівщині святкують день працівників охорони здоров’я

У третю неділю червня жителі в Україні та Білорусії, за багаторічною традицією, відзначають День медичного працівника.

Підстава: Указ Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.1980 N3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01.11.1988 N9724-XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні». В Україні святкування Дня медичного працівника в третю неділю червня закріплене Указом Президента України № 281/94 від 03 червня 1994 року. А заініциативою ВООЗ професійний день працівників охорони здоров’я відзначається попершим понеділкам жовтня як день солідарності таактивних дій лікарів всього світу.

Багато цікавих і часом несподіваних фактів відбулося в медицині за всі роки існування.

Батько медицини Гіппократ, бачив джерелом всіх захворювань жир. Тому всім своїм пацієнтам рекомендував універсальний метод лікування — голодну дієту. Страждаючих легеневими захворюваннями Гіппократ відправляв до підніжжя Везувію подихати «особливим» повітрям. Серед лікарських рослин Гіппократ на перше місце ставив алое. Середньовічний лікар Теофраст Парацельс (Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгейм) відрізнявся великою пихою. Він вважав себе настільки великим цілителем і знавцем медицини, що прирівнював себе до Авла Цельса, тому і псевдонім собі взяв Парацельс, що означає «рівний Цельсу». Заслуга Парацельса і в тому, що він першим здогадався призвати на службу медицині хімію, він почав лікувати хворих препаратами з заліза, свинцю та ртуті.

Своїм значущим для медицини дослідженням Луї Пастер зобов’язаний одному пивному заводу, який виступав його спонсором. Власники заводу оплатили йому і поїздку на міжнародний конгрес. Коли Пастеру на конгресі надали слово, перше, що він став робити — розвішувати рекламні плакати пива на сцені. Свою промову Пастер почав словами, що це пиво — найкраще. І лише потім він перейшов власне до справи.

З тих прадавніх часів було зроблено безліч відкриттів та досягнень в галузі охорони здоров’я: подолано ряд небезпечних хвороб, новітні методи лікування та діагностики врятували життя міліонів. А вислів М.І.Пирогова, що майбутнє належить медицині профілактичній, справдився і всі це вже зрозуміли.

Але, на жаль, ситуація в галузі охорони здоров’я в нашій країні ніколи ще не була такою складною та заплутаною, як нині. Нас переконують, що видатки бюджету на охорону здоров’я останнім часом невпинно зростають, якість послуг погіршується і ця ситуація вимагає негайного реформування.

На жаль, реформатори не завжди враховують негативні наслідки своїх ініціатив, тим більше, що ними виступають люди без спеціальних знань з організації охорони здоров’я. Мало зруйнувати старе, а потрібно запропонувати розумну альтернативу , яка однозначно поліпшить ситуацію і буде досяжною за вітчизняних реалій.

Дуже негативно реформування відбилося і на нашій службі профілактичної медицини і це вже відчуває все суспільство: почастішали випадки інфекційних захворювань, бесконтрольність виробництва та послуг негативно відбилось на їх якості, населення країни опинилось під загрозою розповсюдження інфекційних захворювань, керованих засобами специфічної профілактики та багато іншого.

І тим не менше, медичні працівники продовжують самовіддано працювати в нелегких сучасних умовах на благо країни та її народу.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

 

Ще статті по темі

Back to top button