Суспільство

Студентів обурили нові правила нарахування стипендій

2017 рік для студентів Чернігівщини, як і всієї України, почався з не зовсім приємних новин. Міносвіти все ж ввело анонсований рейтинг успішності, а отже забрало гарантовані стипендії у більшості. Відтепер все вирішують бали — чим більше їх маєш, тим ліпше. Проте вишівська молодь нарікає на спонтанність і непідготовленість реформаторського рішення, адже ще у грудні, коли починалася сесія, навіть адміністрація навчальних закладів не володіла точною інформацією щодо нового стипендіального порядку, і це дезорієнтувало студентство, яке складало екзамени…

Нині, коли рейтинги у вишах уже оприлюднено і перші щасливчики отримали 1100 гривень «нової стипендії», а ті, кому рейтинговий бар’єр виявився не під силу, гірко зітхнули, стали помітними і разючі недоліки нововведення.

Чи не найбільше жаліються студенти на так званий 40-відсотковий вакуум. Тобто тільки 40% студентів із академгрупи нині мають право на стипендію. Розраховують цю цифру з кількості бюджетників у групі. Приміром, якщо їх 10, то стипендію отримуватимуть четверо студентів з найвищими балами. До того ж, якщо в цій групі всі розумні і навчаються добре, то за місця в рейтингу розпалиться неабияка боротьба і навіть один бал різниці гратиме роль. У такому разі важка дилема випаде і на плечі викладачів, які виставляють оцінки. Але якщо в групі, приміром, 20 бюджетників, то це аж 8 стипендіатів. І, припустимо, цей виш не дуже престижний. Тоді до заповітної вісімки, що гарантує стипендії, потрапляють далеко не відмінники, а студенти з середнім балом 67 від 100 максимальних, іншими словами — трієчники. Тож хтось лишається стипендії, сумлінно навчаючись, а хтось н отримає лише завдяки «вдалим» обставинам, особливо не напружуючись. Такі прецеденти вже мають красномовні підтвердження на практиці. І це лише, як то кажуть, один бік медалі…

Здавалося б, рейтинг має мотивувати, але у багатьох бажання старатися і змагатися за стипендію за таких умов навпаки — відпадає. Тим більше, якщо вона була чи не єдиним засобом до існування. До того ж, у більшості вишів області вже підвищили ціни за проживання в гуртожитку, і тепер за місяць зі студентської кишені потрібно викласти не 340-350 гривень, як раніше, а на сотню більше.

Джеоело: «Деснянка»

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button