Дорога звичка: чернігівці очікують підвищення цін на цигарки
Нещодавно Український центр контролю над тютюном спростував інформацію про підвищення ціни на цигарки до100 гривень вже у 2020 році. Натомість тут зазначили, що таку суму курці викладатимуть уже через п’ять років. Саме таке здорожчання передбачає законопроект №1210, згідно з яким акцизи на сигарети зростатимуть щорічно на 20% до 2025 року включно.
ЧЕline вирішив поцікавитись у курців із соцмереж, чи готові вони викладати такі суми за свою звичку.
Олег Карпенко:
«Коли я навчався в академії (20 років тому), однокурсник приїхав з Англії і розповів, що там дуже популярні сигаретний папір, тютюн і машинка для самокруток, бо сигарети дуже дорогі. Ми тоді сміялися з жебраків англійців…».
Ксенія Федорченко:
«Є на цю тему цікавий анекдот. Коли у чоловіка питають, чи вживатиме він менше алкоголю, якщо ціна на нього зросте в кілька разів? На що чоловік відповідає: «Як пив, так і буду пити, от лише діти бачитимуть цукерки рідше»… Так і з сигаретами… На жаль, від цього страждають багато сімей… P.S. Не курю».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко подорожчають сигарети
Олександр Міткевич:
«Зробити ціну від 3-4 євро за пачку та й усе. Відпаде купа проблем із контрабандою до Європи, та й бюджет наповнюватимуть більш доступними!».
Наталія Патлах:
«Сьогодні рівно тиждень, як кинула палити. Пішла в спортзал, це відволікає. Їм насіння, цукерки… Поки що не спілкуюся з курцями, щоб уникнути спокуси… Гадаю, все мені вдасться».
Артем Плоский:
«Колись Мальборо коштувало 4.25. Я казав: якщо буде по 25, то курити не буду, зараз 48 і нормально, курю))) Одразу б підняли до 100 грн, тоді багато хто задумався б. А піднімають по 1-2 грн, то звикатимуть і далі палитимуть!».
Ольга Працун:
«Той, хто любить процес куріння, буде далі курити. Для когось це як задоволення… Суджу по своєму чоловікові».
Наталія Пінчук:
«Я не курю, але проти підвищення акцизів. Люди переходитимуть на контрафактні цигарки та вбиватимуть себе. А ці люди – це мої друзі, родичі, батько».
Станіслав Сидорусь:
«Цікаво, а їсти ви будете, якщо ціни ще зростуть? Теж мені борці за здоровий спосіб життя!!! Цукерки, фрукти дітям теж дорого? Чи, може, справа в доходах?».
За інформацією Центру контролю над тютюном, за першу половину 2019 року бюджет отримав 22,6 мільярда гривень від акцизів. Водночас ринок сигарет і нагрівальних тютюнових виробів скоротився на 12,8%.