У Чернігівській області реставруватимуть пам’ятки та створюватимуть природні заповідники
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2020/05/unnamed-1-2-e1589349623938.jpg)
Такі рішення були ухвалені вчора, 12 травня, під час чергової сесії Чернігівської обласної ради.
На сесії затвердили обласну Програму реставрації пам’яток архітектури національного значення на 2020-2022 роки. Вона допоможе зберегти в автентичному вигляді та не допустити руйнації низки визначних пам’яток культурної спадщини. Зокрема, це Тріумфальна арка в Новгороді-Сіверському, Георгіївська церква в селищі Седнів, Церква Іоанна Богослова в Ніжині, інші архітектурні перлини області. З обласного бюджету передбачено 8,25 мільйона гривень. Також планується залучити понад 20 мільйонів небюджетних коштів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині руйнується Георгіївська церква XVIII століття (Відео)
Окрім того, депутати затвердили низку рішень у сфері екології та природокористування. Так, зокрема, розширюється мережа природно-заповідного фонду області. На території Прилуцького району створюється ландшафтний заказник «Засенкове». Ця територія є історичною та природною пам’яткою Прилуччини. У Ріпкинському районі – гідрологічний заказник «Верхній Болгач». А також ботанічні пам’ятки природи «Лизуноворуднянські дуби» та «Бурковщинський дуб». На території Козелецького району – орнітологічний заказник місцевого значення «Кулик».
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv