Випив – за кермо не сідай: у Чернігові набуває популярності послуга «Тверезий водій»
Чернігівські служби таксі та сервіси замовлення послуг не так давно дали можливість замовляти допомогу «тверезого водія». Це людина, яка в будь-який момент зможе відвезти людину до пункту призначення на її власному авто.
Найчастіше цією послугою користуються, якщо водій авто випив спиртне, тож не має права сідати за кермо. У цьому випадку можна не замовляти таксі, а викликати людину, яка привезе машину та її власника за вказаною адресою. Таким чином потім не доведеться їхати забирати своє авто звідти, де його залишили.
Окрім цього, водія можна замовити і в інших випадках, коли власник із певних причин не може кермувати своєю автівкою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Патрульні втретє протягом року виявили одного й того самого чоловіка за кермом авто напідпитку
У Чернігові така послуга коштує в середньому 300 гривень. Усе залежить від відстані. Замовити її можна через диспетчера таксі або заповнивши заявку на відповідному сайті.
Один із таких «тверезих водіїв», пан Дмитро, розповів, що якось він зареєструвався в одній із чернігівських фірм таксі. Оскільки має основну роботу, то виїздить лише інколи. У будні дні приймає по 1-2 виклики. На вихідних та у п’ятницю їх буває й більше десятка за вечір. Оскільки власники автомобілів здебільшого напідпитку, то часто трапляються нестандартні ситуації.
«Буває, що прибуваєш на замовлення, а люди вже поїхали самі, вирішили, що вони в стані дістатися потрібної адреси самостійно. Інший момент, коли доводиться весь вечір витратити, щоб розвезти замовників, бо треба заїхати в одне місце, почекати, поки вони у друзів посидять, вип’ють, потім далі їдуть по закладах», – розповів чоловік.
Нерідко йому можуть навіть запропонувати й випити із замовниками, бо в компанії просто бракує людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смертельне ДТП напідпитку: на Чернігівщині судитимуть водія
Викликають і вже тоді, коли поліція зупинила водія напідпитку.
«Я телефоную за номером, зазначеним у замовленні, кажу «Де вас знайти?». Мені відповідають: «Ви мене побачите, біля мене поліцейські». Коли я забирав того чоловіка, то він подякував правоохоронцям і сказав «До побачення». Потім людина їде і за голову береться, чому ж одразу не замовила послугу «тверезий водій», – згадує випадок зі своєї практики пан Дмитро.
Розповідає, що його викликали і як водія на величезну фуру. Але в чоловіка не було відповідної категорії прав для причепа.
Автовласники Чернігова розповідають, що досить часто користуються послугами «тверезого водія».
Ігор Волошко: «Користувався. Заплатив подвійний тариф і спокійно прокинувся вранці вдома, машина біля будинку, все добре».
Павло Ярешко: «Товариш користувався. За його словами, після транспортування до будинку з «тверезим водієм» ще дві доби «обмивали» поїздку».
Сергій Коваль: «Постійно користуюся. А потім дивишся зверхньо на дурнів, які за 130 статтею проходять, заощадивши 130 гривень».
Тамара Магеррамова: «Користувалися неодноразово. Дуже зручно. Випив – за кермо не сідай!»
За інформацією «Вікіпедії», концепція «тверезого водія» з’явилася в Скандинавії у 20-х роках минулого століття. Далі її розвивали у США в 1988 році завдяки проєкту Harvard Alcohol.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv