Деталі звернення Чернігівської облради до керівництва країни стосовно заборони московських церков
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/19043273_605-780x470.jpg)
На минулій сесії Чернігівської обласної ради депутати проголосували за звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви, Української православної церкви московського патріархату, їх структурних підрозділів і залежних від них організацій.
За звернення проголосували 33 депутати, 2 утрималося, 9 – не голосували (фізично не натискали кнопки на планшеті) і 20 депутатів були відсутні.
За словами деяких обранців, перед сесією текст звернення декілька разів змінювали, коригували і вносили правки. Чернігівські ктивісти, які не бачили кінцевого тексту документу тоді зазначали, що насправді з тексту могли прибрати деякі ключові тези. Мовляв, незрозуміло за що саме проголосували депутати.
Щоб розібратися в даному питанні – публікуємо документ (звернення), який розміщений на офіційному сайті Чернігівської обласної ради.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/1111.jpg)
Як бачимо, депутати Чернігівської обласної ради звертаються до керівництва країни з двома вимогами:
- Від Верховної Ради України вимагають ухвалення Закону України, яким російська православна та Українська православна церква московського патріархату, їх структурні підрозділи і залежні від них організації будуть заборонені в Україні. П’ятій колоні російського агресора має бути поставлено жорсткий заслін як із забороною партій, що співробітничають з російським агресором, так і забороною співпрацюючих із ними релігійних організацій, а також притягненням до відповідальності чиновників та суддів, які їх покривають.
- Від Президента України, Кабінету Міністрів України, посадових осіб виконавчої влади всіх рівнів – забезпечити неухильне виконання українського законодавства щодо заборони в Україні російської православної та Української православної церкви московського патріархату, їх структурних підрозділів і залежних від них організацій, а також сприяння волевиявленню українського православ’я щодо об’єднання в єдину автокефальну помісну Православну Церкву України (ПЦУ).
Не підтримали дане звернення, тобто, утрималися від голосування: Валерій Колоша і Олена Яцкова. Не голосували: Дмитро Блауш, Ігор Вдовенко, Дмитро Іванов, Оксана Кравченко, Олександр Левицький, Наталія Осіковська, Олег Ревко, Ігор Романенко, Неоніла Шаповаленко.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/1_golos.jpg)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/2222_golos-408x642.jpg)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/3_golos-466x642.jpg)