Жителька Чернігівщини хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 16 тисяч гривень
У соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток нібито для «зарахування грошей».
Про це повідомили в поліції Чернігівської області.
Учора до поліції звернулась 39-річна мешканка Козельця із повідомленням, що з її банківського рахунку зникло майже 16 тисяч гривень. Жінка розповіла поліцейським, що в соцмережі вона побачила оголошення про оформлення «грошової допомоги» та зацікавилась ним.
Для отримання коштів жінка перейшла за посиланням, ввела реквізити своєї банківської картки та вказала пароль входу до мобільного додатка інтернет-банкінгу. Невдовзі потерпілій зателефонували з незнайомого номера та запропонували перейти в мобільний додаток свого банку, нібито для підтвердження оформлення матеріальної допомоги, та натиснути клавішу «1». Після виконання цих умов з рахунку жінки зникли гроші.
Нині поліція розшукує причетних до шахрайства в межах кримінального провадження, відкритого за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує: якщо вам пропонують «натиснути, щоб отримати грошову допомогу», або «заповнити заявку на виплати від ООН за 10 хвилин», ігноруйте такі вказівки та не переходьте за посиланнями! Так діють шахраї! Будь-яка соціальна допомога не оформлюється в соцмережах, для цього слід звернутися до державної установи, ЦНАПу тощо.
Пам’ятайте: інформація про справжні державні виплати та порядок їх отримання міститься лише в офіційних джерелах.