Уряд дозволив виїжджати за кордон родичам загиблих або зниклих безвісти під час АТО
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/44078348761ba8c4fb9290c5eb6a27f4.jpeg)
Кабінет Міністрів зняв обмеження на перетин кордону для військовозобов’язаних, чиї рідні загинули або пропали безвісти під час участі в антитерористичній операції, якщо вони не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Про це повідомляється на Урядовому порталі.
В уряді пояснили, що це зроблено, аби уникнути «несправедливого обмеження прав» членів сімей військових, які загинули або зникли безвісти під час безпосередньої участі в АТО — від початку збройної агресії у 2014 році до 30 квітня 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кордон на замку»: у ДПСУ пояснили, як посилять контроль за виїздом чоловіків
До цього право на виїзд мали лише родичі загиблих і зниклих безвісти військових, які брали участь в обороні країни із 30 квітня 2018 року.
«Військова агресія рф проти України розпочалась у 2014 році та була відновлена 24 лютого 2022 року масованим вторгненням. Тому маємо уникнути несправедливого розділення як самих українських оборонців — учасників військових і спеціальних заходів, — так і прав членів родин полеглих воїні», — зазначила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.
Хто може виїжджати за кордон?
На час воєнного стану чоловікам 18–60 років заборонено виїжджати з України. Водночас є і винятки, наприклад, виїхати можуть чоловіки, які самостійно виховують дитину або дітей до 18 років. Окрім того, згідно з постановою уряду, право на виїзд мають:
- водії, які перевозять медичний вантаж, гумдопомогу чи вантаж на потреби ЗСУ;
- далекобійники на фурах, які мають ліцензії на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
- залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці;
- спортсмени, тренери, спортивні судді та інші профільні фахівці, які беруть участь у міжнародних змаганнях, готуються до них або забезпечують їхнє проведення;
- чоловіки, яким дозволено виїзд за кордон за станом здоров’я чи за сімейними обставинами.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv