Чернігівське єпархіальне братство: фотомандрівка в минувшину
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/395988547_6671383606307272_4318141921937596994_n-780x470.jpg)
Не всі чернігівці знають, але сучасне приміщення філармонії в минулому було Михайлівським єпархіальним братством.
Пропонуємо вам унікальну фотомандрівку в минувшину.
На фото – інтер’єри приміщень чернігівського єпархіального братства. Фото – Ігоря Ігнатенка (спільнота «Старий Чернігів».)
На одній світлині зображення лавки де продавалася «церковная утварь», на іншій – вигляд кімнати де знаходилася емеритальна каса.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/396109508_6683433365102296_2950020127460309731_n-877x642.jpg)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/396131780_6675610405884592_5433730636627546381_n-935x642.jpg)
Емеритальна касса – це аналог пенсійного фонду. Священики вносили до цієї каси гроші, які вкладалися у цінні папери, а відсотки з доходів йшли на «пенсії» старим та немічним священнослужителям, при їх смерті – удовам. Організацією емеритальної каси в Чернігові ще у 1860-х рр. займався видатний історик – епіскоп Філарет (Гумілевський). Але створена вона була вже після його смерті аж у 1880 р. На початку 20 ст. утворився дефіцит коштів емеритальної каси, що призвело до її банкрутства – пенсійні виплати перевищували доходи.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/396735160_6683424331769866_7823346702277259745_n-812x642.jpg)
У 1911 р. чернігівський єпископ Василій Богоявленський розширив джерела доходу каси. До неї тепер потрапляли кошти від продажу свічок в єпархії, відсотки зі штатного жалування священників, податки з церковної землі.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/396029437_6675610395884593_6683279273173961035_n-877x642.jpg)