У громаді на Чернігівщині провели майстер-клас з плетіння «різдвяного павука»
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/12/409905721_761973905963112_1510303044616586784_n-e1702198002537-780x470.jpg)
У Сосницькому літературно-меморіальному музеї ім. Довженка провели майстер-клас з плетіння «різдвяного павука».
Павука здавна знають і плетуть чи не у кожній слов’янській країні та в країнах Скандинавії і Північної Європи. Кожен народ вкладає свої сенси. Про це повідомляють у Сосницькій громаді.
«Наш народ, цю різдвяну прикрасу, вважав за оберега родини і дому. Павук, за віруваннями, міг забирати невдачі і хвороби, позбавляти безпліддя, очищати простір — в такому випадку його треба було палити на Водохрещу. Або ж його прикрашали писанками і залишали в хаті на весь рік. Як прикрасу і оберіг з новим сенсом», — йдеться у повідомленні.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/12/409023411_761973935963109_5855282462808292889_n-442x642.jpg)
На Сосниччині також перед Різдвом вішали голубів з паперу та «різдвяних їжаків» – прикрасу з тіста, густо прикрашену соломинками, до яких кріпились кольорові клаптики паперу.
«Якщо ви також взяти участь у виготовленні солом’яного павука, колектив музею готовий провести ще один майстер-клас. Тож телефонуйте 0976543924 або 2-15-90″, — йдеться у повідомленні.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/12/409499682_761973822629787_8927844376031860056_n-482x642.jpg)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/12/409533982_761973809296455_1247723254026866020_n-482x642.jpg)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/12/409220860_761973769296459_7829172651295015718_n-483x642.jpg)
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv