У Мезинському парку в сезон холодів підгодовують диких тварин (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/417936976_305155625856635_680852704430008969_n-e1704794974331-780x470.jpg)
У період зимових холодів і в снігу диким тваринам уже суттєво важче знайти корми. Тому працівники Мезинського національного природного парку допомагають їм пережити цей важкий період випробувань, зберегти наявність видового різноманіття та чисельність популяцій.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/417486908_1715597652254020_8228982824109672096_n.jpg)
Тож на території парку тварин щороку підгодовують.
«Природоохоронна діяльність – один із головних напрямів роботи парку. У нашій структурі парку працює служба державної охорони і природоохоронні відділення. Працюють лісники, інженери, інспектори з охорони тваринного світу, екологічних систем. І саме ці хлопці вподовж літа заготовляють березові віники, виготовляють годівнички, встановлюють їх, роблять солонці. Відповідно, закуповують сіль, яку закладають у солонці. А сіно та кукурудзу заготовляють самостійно», – зазначає Леонід Мамро, начальник служби державної охорони Мезинського національного природного парку.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/417630693_932846901784635_7748453139977617178_n.jpg)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від 23º морозу до 3º тепла: чернігівські синоптики – про погоду цього тижня
Територія парку велика – понад 31 тисяча гектарів, але годівнички можна встановлювати лише на території 4,5 тисячі гектарів. Тому годівниць не так багато – понад 10, переважно в лісовій частині парку. І коли сніг вкриває землю, лісники відвідують годівниці, підкладають сіно, зерно, кукурудзу.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/417746088_750535493798606_5768464269121458102_n.jpg)
«Переважно до годівниць приходять дикі кози. Причому їх нині є в достатній кількості. Зерно та кукурудза приваблюють диких кабанів. На території парку трапляються також і лосі, які є найбільшими ссавцями Чернігівщини та які занесені до Червоної книги України. Прибігають і зайчики», – розповів Леонід Мамро.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/417936976_3685781668407954_5758008657819352200_n.jpg)
До квітня також відбувається акція з підгодівлі птахів, тож для пернатих розвішують годівнички. До акції долучаються школи Коропської і Понорницької громад.
У парку також намагаються встановити фотопастку для фотофіксацій того, як тваринки приходять до годівниць і їдять. Наразі змогли придбати одну фотопастку, тому є сподівання, що вдалі знімки будуть.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/418288040_307590501714239_237152216960665417_n.jpg)
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко
Фото – Мезинський парк