На Чернігівщині викрили групу інтернет-шахраїв, які продавали неіснуючі автозапчастини
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_4394-780x470.jpeg)
Співробітники Прилуцького районного відділу поліції разом із оперативниками карного розшуку ГУНП у Чернігівській області під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили групу зловмисників, які ошукали десятки громадян по всій Україні на продажу в інтернеті неіснуючих деталей до автівок. Зловмисникам загрожує до 8 років ув’язнення.
Про це повідомляють у поліції Чернігівської області.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_4397-857x642.jpeg)
Викриттю шахраїв передувала кропітка робота відділу кримінального аналізу обласної поліції та тривале оперативне супроводження і документування злочинної діяльності організатора шахрайської оборудки – 25-річного мешканця Прилуцького району.
У ході досудового розслідування слідчі встановили, що зловмисник з липня минулого року розміщував оголошення про продаж дешевих автозапчастин на сайтах безкоштовних оголошень та в telegram-групах. Потенційних клієнтів фігурант схиляв до обов’язкової передоплати. Утім, після надходження грошей від довірливих громадян він переставав виходити з ними на зв’язок. Сумарний дохід підозрюваного від злочинної діяльності перевищив 50 тисяч гривень.
Крім цього, поліцейські встановили, що до шахрайської схеми зловмисник залучив ще двох спільників з Прилук: вони надавали організатору свої банківські картки та мобільні телефони за певний «відсоток» від злочинного прибутку.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_4396-481x642.jpeg)
25 січня поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу «КОРД» провели санкціоновані обшуки за місцем мешкання зловмисника та його спільників.
У процесі слідчої дії правоохоронці вилучили банківські та сім-картки, мобільні телефони та інші речові докази причетності зловмисників до шахрайства.
Організатора шахрайської схеми затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України, вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_4398-867x642.jpeg)
Цього ж дня поліцейські повідомили затриманому про підозру у вчиненні злочинів, передбачених частиною 4 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене законом за такі дії – до восьми років позбавлення волі.
Наразі вживаються заходи щодо встановлення всіх осіб, потерпілих від протизаконних дій підозрюваного.
Досудове розслідування триває.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_4395-1-843x642.jpeg)