Особливі властивості зеленого чаю
Чай — другий за популярністю напій у світі після води. Однак 80% продажів припадає на чорний чай, хоча корисні властивості зеленого вище. Це один із найдавніших і найпопулярніших напоїв. Як і чай пуер, він має ефект, що бадьорить і тонізує на весь день.
Користь зеленого чаю
Чай містить багато корисних речовин. Найбільш відомою властивістю напою є антиоксидантна. Завдяки цьому він захищає весь організм. Крім того:
- Зелений чай чудово бадьорить. Багато хто вважає, що найпоширенішим напоєм, який використовується з цією метою, є кава. Однак кофеїну в 1 кг зеленого чаю міститься більше, ніж 1 кг кави. Під час вагітності та грудного вигодовування зелений чай стане гарною альтернативою каві.
- Покращує травлення. Людям з порушеним травленням, дисбактеріозом та харчовими отруєннями зелений чай показаний через високий вміст таніну, що нормалізує процес перетравлення їжі.
- Допомагає при зниженні ваги. Калорійність 100 г зеленого чаю дорівнює нулю. Тому якщо людина дотримується дієти, вона може сміливо включити цей напій у свій раціон. Користь зеленого чаю для схуднення також у тому, що танін прискорює обмінні процеси.
Якщо порівнювати з ним корисні властивості пуера, то ось вони:
- тонізує, активізує, підвищує працездатність (при цьому вміст кофеїну – мінімальний);
- нормалізує травні процеси;
- активізує обмінні процеси;
- сприяє засвоєнню жирної їжі;
- виводить токсини з організму;
- знижує рівень холестерину;
- сприятливо впливає на роботу печінки та жовчного міхура.
Як пити та заварювати зелений чай
Він смачний як у гарячому, так і холодному вигляді. Тому в холодну пору року після інтенсивного тренування або активної прогулянки на свіжому повітрі рекомендується випивати чашку-дві гарячого зеленого чаю. А в спеку, вирушаючи до спортзалу, у похід, на роботу чи на шопінг, корисніше брати із собою замість звичайної води пляшечку спеціально підготовленого холодного зеленого чаю.
Правила заварювання китайського чаю дуже прості. Найголовніше – це температура води. Вона в жодному разі не повинна бути окропом, інакше цілющий зелений чай перетвориться на звичайний напій, позбавлений будь-яких корисних властивостей. Залежно від сорту зеленого чаю, вода повинна бути в проміжку від 60°C до 90°C. Час заварювання, також залежно від сорту чаю, коливається від 30 секунд до 2-3 хвилин. Тут теж важливо не перетримати чай, тому що при занадто довгому заварюванні він вийде терпким і гірким.
У складі будь-якого китайського чаю є:
- Різні алкалоїди: теофілін, теобромін та всім відомий кофеїн. Ці речовини мають тонізуючу властивість.
- Завдяки вмісту ефірних олій чай має яскравий аромат та заспокоює нервову систему.
- Дубильні речовини забезпечують терпкий ефект і терпкуватий смак. Вони очищають від радіоактивного випромінювання.
- Антиоксиданти допомагають у боротьбі з вільними радикалами.
- У будь-якому чаї є вітаміни С, К, Р та групи В. Вони позитивно впливають на нервову систему, судини, підвищують імунітет.
- Багато мінералів допомагає зміцнити організм. У тому числі цинк, фтор, марганець, калій.
Точний склад залежить від конкретного сорту, місця вирощування рослин, часу збирання врожаю. Способи обробки листя також впливають на хімічний склад чаю. Загалом у листі може бути до 300 з’єднань.
При грамотному вживанні зелений чай китайський не шкодить самопочуттю, а, навпаки, покращує обмінні процеси та загальний стан організму. Таким чином, чашка зеленого чаю – це не тільки приємний відпочинок після важкого дня, але й чудова можливість відчути корисну дію цього дивовижного напою. Зрозуміло, вживання зеленого чаю не терпить поєднання зі згубними звичками.
Здоровим людям рекомендується пити зелений чай не під час їжі, а за годину після трапези. Перед сном чай краще не пити, тому що він порушує процес засинання, може спричинити безсоння.
Реклама