Що робити, коли немає світла та інтернету?
Сьогодні можна годинами сидіти без світла. Це не тільки незручно і нудно, але й стає причиною інших проблем: відсутність інтернету та мережі зв’язку. Сидіти у темряві без доступу до новин чи розваг — неприємно. А для тих, хто працює віддалено, — то взагалі жах, бо горять дедлайни, псуються стосунки з замовниками, скорочується оплата. Що робити у такому випадку, ми написали нижче.
Якщо у вас немає світла та інтернету, важливо розглянути альтернативні джерела енергії та способи зв’язку. Головне, це розуміння, що рішення є навіть і з такого скрутного становища.
Альтернативні джерела енергії
Життя без світла і интернету в сучасному світі стає сірим і нецікавим. Однак є декілька варіантів, як поновити енергопостачання до ваших гаджетів:
- Портативні зарядні станції. Не дивлячись на те, що це досить коштовна річ, якщо розглядати найкращі зарядні станції для дому та квартири, вони дійсно рятують під час блекауту. Це компактні апарати з різною потужністю і ємністю акумулятора. Більш дешеві моделі можуть живити освітлення в квартирі і гаджети протягом декількох годин, а потужніші можуть включити і велику побутову техніку.
- Генератори на дизельному паливі чи бензині. Такі пристрої забезпечують електрику в разі відключення. Вони можуть бути занадто гучними і потребують палива, але можуть забезпечити достатньо потужності для освітлення, живлення побутових приладів і заряджання пристроїв.
- Інверторні генератори. Вони тихіші й економічніші за бензинові , але підходять для живлення електроніки та невеликих приладів.
- Сонячні панелі можуть бути портативними, що підходить для заряджання невеликих пристроїв, на кшталт телефони, планшети та невеликі акумулятори. Можуть забезпечити електрикою весь будинок.
- Акумуляторні батареї або повербанки — це найзручніший прилад для заряджання мобільних телефонів, планшетів та інших невеликих гаджетів. Вони є різної потужності. Чим вища ємність батареї, тим довше працює повербанк.
- Автомобіль. Ваш автомобіль можна використовувати як джерело енергії. За допомогою автомобільного інвертора можна перетворити 12В (з прикурювача) в 110/220В для живлення невеликих пристроїв.
- Вітрогенератор. Вітряні турбіни можуть бути використані в районах з достатнім вітром, забезпечуючи додаткове джерело енергії.
Як бачимо, варіантів альтернативних джерел енергії на випадок вимкнення світла є багато. Найкомпактніший — повербанк, найзручніший і потужний (але дорогий) — портативна зарядна станція.
Альтернативні способи зв’язку
Бути відірваним від навколишнього середовища породжує страх, тому зв’язок можна відновити декількома способами.
- Портативні радіостанції. Наприклад, CB-радіо або короткохвильові радіоприймачі, які працюють від батарейок і дають змогу зв’язуватися з іншими людьми на великих відстанях.
- FM/AM радіоприймачі. Допоможуть залишатися в курсі новин та екстреної інформації.
- Супутникові телефони можуть працювати в будь-яких умовах, оскільки вони не залежать від наземних інфраструктур. Це дороге, але надійне рішення для зв’язку в надзвичайних ситуаціях.
У сучасній ситуації частих вимкнень електроенергії потрібно завжди мати запас батарейок, повербанків, палива (наприклад, для генератора). Завжди тримайте всі енергозберігаючі прилади зарядженими. Регулярно перевіряйте їхню здатність працювати. Також надійним джерелом світла і зв’язку (інтернету) є місцеві укриття і пункти незламності, про які треба дізнатися заздалегідь.
Реклама