Рідкісну рослину можна відшукати у Ялівщині
У Ялівщині росте червонокнижка рослина – любка дволиста.
Цей вид родини Орхідні – багаторічна трав’яна рослина 20-60 см заввишки, яка зростає у широколистяних та мішаних лісах, на берегах річок і узліссях.
Вразлива любка дволиста має високе, струнке стебло. Зверніть увагу, що кількість листочків на стеблині коливається від 4 до 6, нижні з яких еліптичної форми, зближені при основі тендітного стану рослини.
Цікаво, що цей скарб природи має великі білі квітки, які наповнюють неповторними пахощами навколишній простір. Цю красу ми можемо спостерігати у червні-липні. Приголомшує той факт, що рослина зацвітає лише на 11-му році життя.
Крім того, любка дволиста вирізняється чудернацькою оцвітиною: губа довга, лінійна, спрямована донизу, значно довша за інші листочки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шоколад подорожчає вдвічі: думка чернігівців (Відео)
Вражає, що любка як яскравий представник родини Орхідні характеризується наявністю шпорця, інакше кажучи, нектарника, який утворюється вип’ячуванням основи губи або інших листочків оцвітини. У цього виду шпорець зігнутий, у 1,5-2 рази довший за зав’язь.
До речі, плодоносить рослина у серпні-вересні. Живе любка дволиста 27 років, а розмножується упродовж життя насінням.
Наголошуємо, що на скорочення чисельності цього виду рослинного світу впливає порушення умов місцезростань. Крім того, заготівля рослин сприяє їх поступовому зникненню з природних ареалів. Адже любка дволиста має ще й лікарське значення.
Серед дієвих способів розширення популяцій любки дволистої – штучне розведення з наступним висаджуванням у природні системи.
Довідково. У межах регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» любка дволиста зустрічається на ділянках освітлених березняків злакових. Також цю рослину можна зустріти в межах Мезинського національного природного парку.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv