Суспільство

Більше половини шкіл Чернігівщини мають інклюзивні класи

Одним із головних пріоритетів регіональної системи освіти стає розвиток безбар’єрного освітнього середовища. Ідеться не лише про архітектурну доступність шкіл, а й про створення рівних умов для навчання всіх дітей.

Порівняно з минулим роком кількість учнів з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах збільшилася на 8%. Сьогодні понад 1,2 тисячі школярів навчаються у 885 відповідних класах, а більше ніж половина закладів загальної середньої освіти області працюють за принципами інклюзивності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Коропській громаді долучилися до акції «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»

Системний супровід та підтримку дітям з особливими освітніми потребами та їхнім сім’ям надають інклюзивно-ресурсні центри, мережа яких складається із 16 одиниць. Протягом року до них звернулися близько 2 тисячі дітей.

Важливою складовою безбар’єрності є й психологічна підтримка. У регіональній системі освіти діє Навчально-методичний центр психологічної служби, працівники якого взаємодіють з практичними психологами всіх типів закладів освіти, фахівцями центрів професійного розвитку та відповідними спеціалістами органів управління освітою в громадах. Нині психологічним супроводом забезпечено 53% закладів освіти від загальної потреби, тож ця сфера потребує кадрового розширення. 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

За повідомленнями Управління освіти і науки
Чернігівської обласної військової адміністрації

Ще статті по темі

Back to top button