Техногенна проблема в Мені: на станції стоять цистерни зі скрапленим газом
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2017/03/xw_1112472-e1489145252509.jpg)
На Чернігівщині на станції Мена стоять 57 залізничних цистерн із скрапленим газом (2 000 тонн), які ніде зберігати.
Про це повідомляє Менська райдержадміністрація.
Із цього приводу в Менській РДА збиралася комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Голова РДА Валерій Щукін повідомив, що станом на 9 березня на приймально-відправних коліях залізничної станції Мена знаходяться 57 залізничних цистерн із зрідженим газом (пропан, пропан-бутан) адресованих Менській ГНС ТОВ «Харківрегіонгаз», а 10 березня очікується прибуття ще 6 залізничних цистерн.
Загалом від початку березня Менська ГНС не може розвантажити залізничні цистерни зі зрідженим газом тому, що в цистернах міститься близько 2000 тонн сировини, а резервуари Менської ГНС можуть прийняти на зберігання лише 600 тонн зрідженого газу.
Крім того, у зв’язку з забороною руху важковагового транспорту у весняний період, відвантаження зрідженого газу споживачам здійснюється в невеликих обсягах.
Для забезпечення охорони залізничних цистерн із зрідженим газом із 6 березня залучена воєнізована охорона залізниці, патрулювання також здійснює черговий наряд Менського відділу поліції ГУ НП у Чернігівській області.
Із метою запобігання скупченню цистерн зі скрапленим газом на станції Мена Конотопська дирекція залізничних перевезень направила клопотання в.о. начальника регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» про введення конвекційної заборони на відвантаження скраплених газів на адресу отримувачів зрідженого газу ПАТ «Чернігівгаз» і ТОВ «Глуско-Україна»
З урахуванням обговорення для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій комісія вирішила:
- Рекомендувати директору Менської ГНС ТОВ «Харківрегіонгаз»:
1.1. Звернутися до підприємств-споживачів зрідженого газу для прискорення його відвантаження;
1.2. Забезпечити моніторинг стану навколишнього середовища в місті відстою цистерн на залізничній станції Мена.
- Керівництву Менської залізничної станції спільно з відділом поліції ГУ НП в Чернігівській області забезпечити надійну охорону цистерн із зрідженим газом на приймально-відправних коліях залізничної станції Мена.
- Менському районного відділу Управління ДСНС України у Чернігівській області відпрацювати інструкцію взаємодії на випадок виникнення надзвичайної ситуації з витоком зрідженого газу із залізничних цистерн.
- Менській міській раді, у зв’язку з розміщенням цистерн із зрідженим газом на залізничній станції Мена, організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення міста.
Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.