Що трапиться з невикористаними субсидіями?
Якщо сім’я протягом місяця економно споживала послуги (менше нормативу), і вартість спожитих послуг менше розміру призначеної субсидії, то в цьому місяці взагалі можна не сплачувати за послуги, а залишки невикористаної субсидії можуть бути використані у наступних місяцях.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.
Разом з цим порядком надання субсидій передбачено, що після закінчення опалювального періоду суми невикористаних субсидій на оплату опалення повертаються до бюджету. При цьому частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) не повертається, а залишається на особовому рахунку отримувача субсидії в організації і може бути використана для оплати послуг у майбутньому.
Розрахунок сум, що повертаються до бюджету, здійснюється організаціями, що надають послуги з централізованого опалення, газопостачання, електропостачання, і обчислюються вони як різниця між вартістю спожитих послуг протягом періоду отримання субсидії в опалювальний період та сумою призначеної субсидії за цей період і еквівалентом вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт/год електричної енергії за такою формулою: Вартість спожитих послуг – розмір призначеної субсидії – вартість 100 куб. метрів природного газу (або 150 кВт/год електричної енергії).
Сім’ям, яким субсидія нарахована «заднім числом» (наприклад, у квітні з січня), і сім’я весь цей час (у січні, лютому, березні) сумлінно сплачувала рахунки за комунальні послуги без урахування субсидії, у неї на рахунках з’явилася переплата за рахунок власних платежів, то така сім’я вправі скористатися нею коли завгодно, така переплата не повертається до бюджету, а залишиться на рахунках отримувачів.
Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.