Відеоновини

Атрошенко звітує: 100 днів недбальства або вищий пілотаж популізму

Я не помню, где у меня взялся первый миллион — В. Атрошенко

Мер Чернігова Владислав Атрошенко прозвітував про перші сто днів роботи на посаді.

Очільник міста розповів про виконану ним і його командою роботу за цей період. Хоча більше говорив усе ж таки про амбітні плани на майбутнє, адже, відверто кажучи, похизуватися новій владі поки що нічим.

Перетворити економічно-депресивний обласний центр на «комунально-соціальний рай» міському голові за кілька місяців не вдалося.

Одне з досягнень нової чернігівської влади – позитивні зміни в напрямі відкритості та прозорості діяльності. На офіційному порталі Чернігівської міської ради справді почали публікувати всі документи: проекти рішень засідань виконкому та сесії. Втім, у деяких кадрових питаннях «прозорістю» і не пахне, адже на керівні посади в комунальних підприємствах призначають виключно наближених до мера осіб.

Свіжий приклад – відстороненого від роботи директора «Чернігівводоканалу» Олександра Шкіня замінив «атрошенківський» протеже Сергій Малявко.

Але сам очільник Чернігова вважає, що основний його здобуток – це зміна «філософії» співіснування влади, бізнесу і громади.

(Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко)
«Правила полягають в наступному: всі разом — міський голова, профільні заступники, начальники управлінь, керівники комунальних підприємств, — працюємо над наповненням бюджету. Умови однакові для всіх напрямків бізнесу».

Також Владислав Атрошенко розповів про основні плани на майбутнє – пошук інвесторів для економічного порятунку міста, ремонт доріг, медичні та освітні реформи.

Але найцікавіше розпочалося після звіту: журналісти наввипередки почали закидати мера запитаннями. Найбільше медійників цікавив секрет успіху Владислава Атрошенка – як він і на посаді міського голови працює, і чималою кількістю підприємств керує.

Владислав Атрошенко не заперечував, що фактично є бенефіціаром кількох підприємств, але, мовляв, до управлінської ланки цих фірм жодного стосунку немає.

І ще цікава деталь: чи то через «слизькі» запитання, чи надмірну завантаженість на роботі, всі помітили, що у мера проблеми із пам’яттю.

(Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко)
Я имею отношение, но названий предприятий даже не помню, которые зарегистрированы с капиталом, к которому я имею отношение. Я названия не все помню.
Я готов ответить на любой вопрос, кроме того, где у меня взялся первый миллион. Я этого уже не помню.

Однак очільник Чернігова запевнив, що трохи кращу пам’ять мають податкові інспектори, мовляв, там уся його «фінансова біографія», адже платив податки з кожної заробленої копійки.

Коли зайшла мова про комунальне підприємство «Чернігівводоканал», то Владислав Атрошенко роз’яснив ситуацію сучасною «термінологією».

(Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко)
«Це коли крадуть з общака. А за це дуже суворе «наказаніє».

Судячи з усмішки, з якою міський голова Владислав Атрошенко покидав залу засідань, він задоволений своїм звітом. Але чернігівські політологи та журналісти мають іншу думку.

(чернігівський політолог Павло Пущенко)
«Він читав фактично свій звіт, який був підготовлений апаратом. Краще більше було дати часу для запитань. В цілому треба було більше запитань, а не перечитування звіту, який написали».

(чернігівський журналіст Олег Головатенко)
«Коли добігала година звіту, я думав, що дехто почне засинати».

Back to top button