Кримінал (Відео)

На Чернігівщині військовозобов’язані підроблювали документи та намагалися втекти (Відео)

За останні тижні Державна прикордонна служба України повідомляє про збільшення спроб незаконного перетину державного кордону військовозобов’язаними. Саме тому нагадуємо, що Чернігівський обласний ТЦК та СП тісно співпрацює як із Держприкордонслужбою, так і з іншими правоохоронними органами, особовий склад яких належно виконує свої функціональні обов’язки й ефективно затримує військовозобов’язаних, які вирішили не виконувати свій громадянський обов’язок, ухилитися від призову та покинути територію України під час дії правового режиму воєнного стану.

Від початку воєнного стану за спробу незаконного перетину кордону було затримано приблизно 6,5 тисячі військовозобов’язаних чоловіків. Понад 4 тисячі з цих порушників зупинені поза пунктами пропуску, решта намагалися схитрувати на паспортному контролі.

Чимало військовозобов’язаних купували підроблені документи, а також зверталися до організацій, які займаються незаконним підробленням документів та нібито «вирішують» питання з непризову на військову службу під час мобілізації з відповідними посадовими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, зокрема й Чернігівщини…

Попри те, що спроба незаконного перетину державного кордону карається в адміністративному порядку, чимало громадян вдаються до супутніх кримінальних правопорушень. Так, від початку повномасштабної війни військовослужбовці ДПСУ зафіксували приблизно 210 марних спроб підкупу прикордонників.

Нагадуємо, що, відповідно до статті 369 Кримінального кодексу України, підкуп посадової особи – це кримінальне правопорушення, яке карається штрафом від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 4 років, або позбавленням волі на той самий строк, зі спеціальною конфіскацією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю (Відео)

Також за матеріалами співробітників оперативно-розшукових підрозділів Держприкордонслужби розпочато:

— понад 170 кримінальних проваджень за незаконне переправлення осіб через державний кордон України, що, відповідно до статті 332 Кримінального кодексу України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років;

— майже 470 проваджень стосуються підроблення документів та їх подальшого використання, що, відповідно до статті 358 Кримінального кодексу України, карається штрафом до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років;

— також понад 10 проваджень стосуються спроб військовозобов’язаних ухилитися від призову.

Нагадаємо, що на період дії правового режиму воєнного стану виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, за виключенням деяких категорій осіб, а ухилення від призову за мобілізацією, відповідно до статті 336 Кримінального кодексу України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Шановні військовозобов’язані, які планують залишити країну у скрутний час, подумайте перед цим кілька разів – воно того не варте. Збережіть свої гроші, нервові клітини, а головне – гідність перед народом України, який у ці дні бореться за свободу та Незалежність Батьківщини!

Інформуємо, що в разі виявлення протиправних діянь, пов’язаних з отриманням посадовими особами неправомірної вигоди, ухилянням військовозобов’язаних від призову на військову службу за мобілізацією (у тому числі з підробкою документів), громадяни України можуть повідомити про це до Чернігівського обласного ТЦК і СП за телефонами: +38 04622 3-13-04, +39 04622 3-10-07.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Чернігівський обласний ТЦК та СП

Ще статті по темі

Back to top button