Суспільство (відео)

«Ми можемо допомогти»: чернігівські ліцеїсти створюють протези для тварин (Відео)

Від війни потерпають не лише люди, але й тваринки. Дехто з них отримав поранення і тепер не може ходити, дехто вже народився з певними вадами, тому за ними потрібен особливий догляд. Учениці Чернігівського обласного наукового ліцею нещодавно почали роботу над створенням протезів для тварин, які втратили кінцівку. Ідея проєкту виникла після відвідування ними Чернігівського ветеринарно-стерилізаційного центру, який займається порятунком безпритульних тварин.

«Важливість таких проєктів насамперед полягає в тому, що тваринки повинні бути повноцінними. Вони переживають дуже великі труднощі, коли вони не можуть нормально бігати, стрибати. Це їхня природа. Вони повинні рухатися, займатись якимись активностями»,- Леся Демченко, чернігівська ліцеїстка.

«Це мій перший досвід. Якщо тваринки втратили свої кінцівки, то їм дуже тяжко жити без них.

Я прийшла сюди, щоб допомогти тваринкам і зробити на 3D-принтері моделі для лапок»,- Марія Семененко, чернігівська ліцеїстка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У соцмережах чернігівці отримують повідомлення про отруйні парфуми

«Це було для мене цікаво. Все ж таки це потрібно, бо тваринки не розуміють, як їм викрутися в якихось ситуаціях, якщо в них лапки немає. Ми, люди, можемо їм допомогти»,- Олександра Бардакова, чернігівська ліцеїстка.

Наразі дівчата вже створили перші 3D-моделі протезів. Загалом же створення потрібного протеза займає значний час. Причиною цього є те, що всі тваринки різні, тому потрібні і різні розміри протезів.

«Фізично його можна зробити за 34 години, але ж це триває і дослідження. Ми шукаємо, що вже було зроблено іншими людьми, переймаємо цей досвід, їздили до притулку з дівчатами, дивилися, які саме тварини, їхній розмір, яка лапка. Потім ми зробили перший прототип. Тижні через два поїдемо до тваринок, можливо, щось доопрацюємо, якщо це буде потрібно»,- Павло Давиденко, працівник молодіжного простору Ko_Laba.

Над цим проєктом планують працювати приблизно п’ять місяців. Загалом же мета проєкту – допомогти тваринкам подолати певні фізіологічні труднощі та подарувати їм можливість вільно рухатись.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Оксана Замятіна

Оператор Сергій Бутько

Ще статті по темі

Back to top button