За що труять чернігівців? Сміттєвий полігон переповнений: екологи б’ють на сполох (Відео)
Майже 700 тисяч кубів – саме стільки сміття звозять щороку на Чернігівський полігон. Звалище розташоване неподалік житлового масиву Масани і загрожує екологічною катастрофою не лише мешканцям мікрорайону, а й усього міста.
– Річ у тім, що полігон закрили ще 19 років тому, але, позаяк альтернативи йому ані в місті, ані в області немає, сюди й досі звозять увесь непотріб, – розказав ЧЕline Святослав Трохименко, керівник підприємства, що займається вивезенням і знешкодженням відходів. – У нас метод складування відходів висотний, зараз це вже 5-поверховий будинок, і це не межа.
Перезавантаженість полігону сприяє утворенню всередині нього шкідливого газу. Він виділяється в повітря, вибухає і призводить до пожеж, яких тільки торік зафіксували близько чотирьох, – пояснив в ексклюзивному коментарі ЧЕline експерт із ЖКГ Геннадій Луценко.
– У той час, як увесь цивілізований світ отримує прибутки на смітті, українці продовжують заривати гроші в землю, – каже пан Луценко. Забруднюється довкілля, не розвивається інфраструктура довкола цих звалищ. Будівництво бодай одного сміттєпереробного заводу в місті чи на околицях могло б вирішити екологічну проблему чернігівців.
Однак щоб балачки стали реальністю, треба шукати інвестора та змінювати державницьку політику в цьому питанні. Наразі в прямій компетенції міської влади – централізована закупка контейнерів для роздільного збору. На таких має бути позначка – скло, папір, пластик, органіка. За даними комунальників, нині 60 % усього чернігівського сміття становлять продукти, що можуть пройти вторинну переробку. Тож від свідомої позиції місцевих чиновників нині залежить безпека усіх чернігівців, – переконані фахівці.