Коронавірус

Міська комісія з техногенно-екологічної безпеки визнала скасування протиепідемічних заходів передчасним

Засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося в Чернігівській міській раді сьогодні, 22 квітня. Обговорювалося питання карантинних заходів проти поширення COVID-19. Комісія зібралася за дорученням чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, який публічно на нараді 21 квітня поставив питання про те, чому запроваджені в місті заходи не забезпечили зниження показників захворюваності. Він попросив передусім медиків висловити свою думку про те, якими мають бути дії міської влади в цьому питанні далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли Чернігівщина вийде з «червоної» ковід-зони

Як зазначив голова комісії, заступник чернігівського міського голови Олександр Атрощенко, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України, ми не можемо відмінити карантинних заборон, встановлених для «червоної» за рівнем епідемічної небезпеки зони державою. Місцева влада своїми рішеннями має право тільки застосовувати додаткові протиепідемічні заходи. І, відповідно, переглянути може лише їх.

Як відомо, таких у Чернігові наразі три, вони стосуються роботи громадського транспорту, дитячих садочків і вимоги носіння масок у всіх громадських місцях.

Разом з тим, після інформації про стан захворюваності та завантаженості лікарень і медпрацівників, яку доповіла заступниця начальника міського управління охорони здоров’я, а також доповідей інших присутніх комісія поки що не рекомендувала скасовувати ці заходи.

Як було зазначено в ході обговорення, виходячи з прогнозу розвитку ситуації з захворюваністю, є надія, що підстави для пом’якшення карантинних заходів вона нам дасть наступного тижня. Тоді буде прийняте й відповідне рішення. Також, враховуючи як ковід, так і похолодання при відсутності опалення в будівлях, відновлення роботи дитячих садків попередньо планують з травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин в Україні продовжено до кінця червня

Окрім того, напередодні великодніх свят міська влада буде звертатися до церков з проханням проводити богослужіння за участю прихожан на відкритому повітрі.

Також комісія ще раз наголосила на необхідності дотримання карантинних заходів на практиці – в кожному офісі, кожному закладі і особисто кожним громадянином. Оскільки передача хвороби часто відбувається саме на робочих місцях, керівникам підприємств, установ і організацій Чернігова рекомендовано організовувати роботу в дистанційній формі.

Перед адміністраціями ринків і працюючих магазинів поставлена вимога посилити контроль за дотриманням обов’язкових протиепідемічних заходів як персоналом, так і відвідувачами.

З повним текстом рішення комісії можна ознайомитися на вебпорталі Чернігівської міської ради в розділі «Публічна інформація» — «Протоколи засідань комісій».

На сьогодні Чернігів по ковіду – в «червоній» зоні. Крива госпіталізації, хоч і повільно, але все ще йде вверх. Протягом двох тижнів кількість тих, хто одужує, тримається на рівні утричі меншому за кількість нових виявлених хворих. Час хвороби до одужання, за даними медиків, зараз став більшим ніж був у першу і другу хвилі ковіду. Тому кількисть важких хворих накопичується і близька до тієї межі, коли для надання допомоги всім навіть у критичних ситуаціях не вистачатиме лікарів. Кількість тих, хто від цієї хвороби помер, теж зросла до 25 людей за тиждень, що значно більше ніж було будь-коли.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button