У Чернігівській лікарні з’явилася власна киснева станція (Фото)
Чернігівська міська лікарня №3 збільшила свої можливості в допомозі пацієнтам з COVID-19. Тут встановлена і в тестовому режимі вже днями запрацювала власна киснева станція. Це комплекс обладнання, яке дозволяє видобувати значні обсяги очищеного кисню безпосередньо з навколишнього повітря та подавати його під необхідним тиском у мережу до госпітальних ліжок. Таке обладнання дає лікарні автономію на випадок перебоїв з поставками медичного кисню в балонах.
Киснева станція виробництва США вартістю понад 4 мільйони 300 тисяч гривень придбана за кошти державної субвенції. Обладнання нове і сучасне. У два великих балони компресорами закачується повітря, яке вони передають на сам кисневий генератор. Він розщепляє звичайне повітря на кисень та інші складові, і вже кисень закачує його в циліндр. Ступінь очищення кисню — 99,8%, тобто якість така як треба. Далі з ресивера він поступає на вузол, з якого йде розподілення по вже по лікарні. Весь процес монтажу установки від завезення обладнання до пуску зайняв близько місяця.
Продуктивність цієї станції – 120 л/хв. Цього вистачає для кисневої підтримки 25 пацієнтів. Разом з тим, лікарня продовжить використовувати й усі інші різновиди забезпечення ним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівщина отримала нову партію вакцин “Pfizer” та “AstraZeneca”
— Крім цього в нас є 4 кріоциліндри, які заповнюються два рази на тиждень, є 25 балонів і 85 індивідуальних концентраторів. На даний момент у нас 85 пацієнтів із тих, які знаходяться на лікуванні, на кисневій підтримці – це більше 80%. Тому та нагальна потреба в кисні зараз вирішена – в тому числі й завдяки цій станції, яку ми зараз запустили в роботу, — розповів керівник третьої лікарні.
Таку ж кисневу станцію зараз закінчують встановлювати і в міській лікарні №2.
З минулого тижня в лікарні почала проводити перші дослідження і власна ПЛР-лабораторія. Поки що вона робить ре-тестування: проби беруться паралельно і сюди, і в обласний лабораторно-діагностичний центр, з наступним порівнянням результатів. Це займе ще кілька днів, після чого лабораторія зможе вже сертифіковано працювати.
Основне її обладнання придбали теж за кошти державної медичної субвенції. Виробництво – США, вартість – 3 млн 750 тис. грн. Плюс додатково залучали кошти лікарні на суму близько мільйона гривень для придбання потужного вентиляційного обладнання, інших комплектуючих і ремонт приміщення. Надалі ж роботу цієї лабораторії фінансуватиме місто.
За зміну вона зможе проводити 48 досліджень. За словами Віктора Янголя, це достатньо для закладу і для стаціонару 2-ї лікарні, якщо буде в тому потреба. Обом лікарням це допоможе у швидкості.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Прес-служба Чернігівської міської ради