Відпустка у період карантину: МОЗ радить поки не планувати поїздки за кордон

ec2a46e-turysty

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов не знає, коли українці зможуть відпочивати за кордоном, а для іноземців українська влада продумує правила в’їзду.

“Для того, щоб щось планувати, рішення виключно України недостатньо. Для цього потрібно відновлення авіасполучення, можливість поїхати в якості туриста до тої чи іншої країни і рішення цієї країни відповідно.

Я хотів би наголосити, що підвищення захворюваності ми спостерігаємо не тільки в Україні, а й в інших країнах – і в Німеччині, і в інших європейських країнах. Тому про планування (поїздок) ми зможемо говорити після рішення тих чи інших країн”,- сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В області 13 нових випадків захворювання на коронавірус

На запитання, чи влада розглядає варіант, щоб туристи в аеропорту проходили тест на коронавірус замість 14-денної ізоляції, голова МОЗ відповів ствердно, але наголосив, що “будь-яке тестування може здійснюватися виключно медичними працівниками”.

“Якщо говорити взагалі про перетин кордону, про відновлення міжнародного сполучення, яке на сьогодні заплановано з 15 червня, то ми розглядаємо разом із Міністерством інфраструктури – це робити “червону зону” і “зелену зону” для країн, з якими у нас буде відновлено сполучення.

Червона зона – країни, де епідеміологічна ситуація гірша, ніж в Україні, зелена – країни, де вона краща. Залежно від цього і будуть пропонуватися дії з людиною, яка прибуває. Зелена зона не передбачає обсервації чи самоізоляції, червона – буде передбачати.

Також ми розглядаємо питання щодо тестування, щоб зробити комфортніше.

В обов’язковому порядку в іноземця має бути страховий поліс – ми будемо пропонувати, щоб це було обов’язковою умовою.

Зараз ми ці питання доопрацьовуємо. Результати наших опрацювань буде оголошено”,- сказав Степанов.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Українська правда

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register