Кшиштоф Зануссi розповiсть про Україну i кiно тiльки ЧЕLine

КiноДок стартує в Чернiговi.

Iнформацiйний портал ЧЕLine пiдготував кiноманам гiдний подарунок. Тiльки на нашому порталi ексклюзивне iнтерв’ю польського кiнорежисера Кшиштофа Зануссі.

Знімальна команда ЧЕLine вже виїхала зустрічати митця. Стежте за нашими новинами i дізнавайтеся про все першими.

Довідка

Кшиштоф Зануссі (пол. Krzysztof Zanussi; нар. 17 червня 1939 року у Варшаві, Польща) — польський кінорежисер, сценарист і продюсер.

Лауреат головного призу Венеціанського кінофестивалю «Золотий лев» (картина «Рік спокійного сонця», 1984), володар безлічі міжнародних і національних нагород.

Вивчав фізику у Варшавському університеті (1955-1959) та філософію в Краківському університеті (1959-1962). Із 1958 року знімав любительські фільми, які отримали низку премій.

Вступив на режисерський факультет Лодзінської кіношколи, яку закінчив у 1966-му. Дипломний фільм Зануссі — «Смерть провінціала» (Death Of A Provincial, 1966) — отримав приз на МКФ у Венеції і головну премію на МКФ у Мангеймі, 1967).

Автор низки документальних і телевізійних фільмів, зокрема «Обличчям до обличчя» (1967) і «Залік» (1968). Перший повнометражний фільм — «Структура кристала» (Struktura kryształu, 1969).

Від початку 70-х років Зануссі — один із найбільш працездатних режисерів польського кіно. Автор кількох збірок телекіносценаріїв (частково спільно з Е. Жебровським), книжок «Бесіди про любительське кіно» (1978) і «Час вмирати» (1997).

Лауреат «Премії Давид Еуропео» (Італія) за творчість загалом. Художній керівник творчого об’єднання «Тор» із 1980 року, віце-голова Союзу польських кінематографістів (1974-1983).

Водночас із роботою в кіно і на телебаченні поставив низку театральних і оперних вистав у Польщі, Україні, Німеччині, Італії, Франції, Швейцарії, Росії, Білорусі. Так, у 2008 році він здійснив постановку вистави «Дует» за п’єсою О. Ескіна на сцені Новосибірського державного драматичного театру «Старий дім».

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password