Кримінал

Двом військовим рф, які утримували та катували цивільних людей на Чернігівщині, оголосили підозри

Слідчі встановили причетність двох російських військових до облаштування катівні в селі Чернігівського району та незаконного утримання там цивільних людей.

Про це повідомляє Поліція Чернігівської області.

Під час досудового розслідування воєнних злочинів, скоєних військовими російської федерації під час тимчасової окупації частини Чернігівщини в лютому-березні 2022 року, поліцейські довели причетність підозрюваних військовослужбовців рф до катування мирних громадян.

Зокрема, слідство встановило, що один із підозрюваних, начальник військової поліції окупаційного контингенту у званні полковника армії рф, наказав іншому підозрюваному доставляти незаконно затриманих цивільних українців на пилораму в селі, де базувався підрозділ окупантів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові п’яний водій мотоцикла пропонував гроші, щоб уникнути покарання

На виконання явно злочинного наказу свого командира другий підозрюваний разом з іншими невстановленими військовослужбовцями країни-агресора впродовж декількох тижнів звозили захоплених цивільних до пилорами. У катівню доставляли як мешканців цього села, так і незаконно затриманих у навколишніх населених пунктах.

Бранців утримували в промерзлому приміщенні без опалення, в антисанітарних умовах, без водопостачання та водовідведення, позбавлених будь-яких меблів для сидіння та спальних місць. Люди нерідко перебували із зав’язаними очима та руками, по декілька діб не мали можливості ані харчуватися, ані справляти природні потреби. Також вони не отримували медичної допомоги, якої потребували після перенесених багаторазових садистських допитів.

Слідство встановило, що підозрювані організували систематичне катування мирних українців з метою отримання інформації про військовослужбовців Збройних Сил України та учасників антитерористичної операції. Також вони намагалися здобути відомості про причетних до знищення колони військової техніки росіян.

Полковнику російської окупаційної армії та його підлеглому військовослужбовцю повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 статті 28 та ч. 1 статті 438 Кримінального кодексу України). Раніше, наприкінці лютого 2024 року, поліцейські Чернігівщини скерували до суду кримінальне провадження стосовно цих же фігурантів. Окупанти обвинувачуються у розстрілі трьох братів, вчиненому 18 березня 2022 року.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button