Кримінал

На Чернігівщині розслідують спробу втручання в роботу комунального телеканалу

10 вересня комунальна телекомпанія «Прилуки» з Чернігівської області заявила про перешкоджання законній професійній діяльності й тиск з боку сторонніх осіб. Мова йшла про інцидент, що трапився за участю голови ГО «Прилуцький козацький полк» Сергієм Ткаченко, який пізніше  став кандидатом  на посаду Прилуцького голови, та редакцією комунального телеканалу.

Інцидент розпочався в Прилуцькому міськрайонному суді, де розглядалася справа за позовом міської голови Прилук Ольги Попенко до громадської організації «Прилуцький козацький полк» про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування інформації. Там голова громадської організації Сергій Ткаченко  вимагав від журналістки   пояснень щодо причини її візиту на засідання та з’ясовував замовника матеріалу. А після засідання декілька чоловіків прийшли на телекомпанію «Прилуки» й далі вимагали пояснень від журналістки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності

За словами керівниці телеканалу Ірини Павлютіної, до приміщення каналу увірвалася група невідомих осіб, вони  проводили зйомку та чинили психологічний тиск на працівників.

Завідувач неврологічним відділенням прилуцької лікарні сказав, що журналістку, яка була присутня на судовому засіданні, госпіталізували з «гіпертонічним кризом та вираженим невротичним синдромом».

За фактом втручання в роботу прилуцького телебачення 11 вересня відомості по вказаному факту сектором дізнання Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 171 КК України.

За півтора місяці після інциденту слідчі дії ще тривають.

Ірина Павлютіна директорка комунальної  телекомпанії «Прилуки» в коментарі представнику ІМІ повідомила, що слідство по даному інциденту триває: «Правоохоронці опитали в перший тиждень наших працівників, а наступного тижня тих молодиків, які перешкоджали роботі телеканалу».

Також директорка комунального телеканалу заявила, що найняла адвоката для супроводу цієї справи.

В той же час  поліції повідомили ІМІ, що в рамках розслідування  загалом опитано було десять осіб та вилучено записи з камер відео спостереження. Також очікують висновків судово-медичної експертизи щодо постраждалої під час конфлікту журналістки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІМІ визнав факт перешкоджання журналістам ЧЕline: чи визнає поліція

Додамо, що  у Прилуцького козацького полку є конфлікт і судовий процес із міською головою Прилук, а також конфлікт із Прилуцькою міською організацією ветеранів, яку Полк звинувачує в підтримці міської влади. Заснована міською радою комунальна телекомпанія «Прилуки» висвітлює ці конфлікти. Один із сюжетів про конфлікт між Прилуцьким козацьким полком та Прилуцькою міською організацією ветеранів розглядала Незалежна медійна рада, яка дійшла висновку, що сюжет був незбалансованим, неповним, необ’єктивним та упередженим до Прилуцького козацького полку.

Загалом протягом  2020 року  в Чернігівській області було зафіксовано 5 правопорушень проти прав журналістів. Три з них були по частині 1 і 2 статті 171 КК України — перешкоджання діяльності та вплив у будь-якій формі на журналістів, ще два провадження   за статтею ст.345-1 КК України погроза або насильство щодо журналіста.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Павло Пущенко, регіональний координатор ГО «Інститут масової інформації в Чернігівській області». «Матеріал підготовлено в межах проекту «Мережа медіаспостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Freedom House»

Ще статті по темі

Back to top button