На Чернігівщині викрили спроби вербування громадян України спецслужбами Росії та Білорусі

pasag

Співробітники Служби безпеки України продовжують викривати чергові спроби вербування спецслужбами Російської Федерації та Республіки Білорусь громадян України під час їхнього перебування на територіях цих країн.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець одного з прикордонних населених пунктів Чернігівської області періодично відвідував своїх родичів, які проживають у Росії.

Під час чергової поїздки українець був затриманий правоохоронними органами РФ за начебто порушення митних правил. Погрожуючи штрафом, забороною в’їзду та позбавленням можливості контактувати з рідними представники ФСБ спробували схилити чоловіка до негласного співробітництва.

Від нього вимагали надавати інформацію про кількісний склад і технічне оснащення військових частин, що дислокуються на території Чернігівщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кордоні Альфа знайшла наркотики в кишені джинсів українця

КР verbАналогічна ситуація трапилась з іншим мешканцем області під час його перебування на території Республіки Білорусь. Погрожуючи кримінальним переслідуванням за нібито незаконну торгівлю, представники КДБ РБ намагались змусили його збирати відомості про розташування військових об’єктів.

Усвідомлюючи протиправність такої «співпраці» та можливі наслідки, обидва чернігівці звернулися до Служби безпеки України і надали свідчення про свій зв’язок з іноземними спецслужбами.

Зважаючи на той факт, що громадяни України не виконали злочинного завдання спецслужб зарубіжних країн і добровільно повідомили СБУ про свій зв’язок із ними, органами слідства буде внесено клопотання про звільнення їх від кримінальної відповідальності, згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кордоні затримали винахідливого молдаванина

Управління СБ України в Чернігівській області звертається до громадян, які перетинають кордон із Російською Федерацією або Республікою Білорусь, і нагадує про необхідність бути пильними. У разі планування поїздок до зазначених країн спершу оцініть усі ризики і загрози та ретельно зважте потребу в таких мандрівках.

Номер телефону «гарячої» лінії Управління СБ України в Чернігівській області – (0462) 676-208.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register