Псевдобанкіри ошукують жителів Чернігівщини на десятки тисяч гривень
Впродовж учорашнього дня до поліції Чернігівщини надійшла низка заяв від громадян, що постраждали від шахрайських дій фальшивих «представників банків».
В усіх випадках потерпілі самостійно передали незнайомцям секретні реквізити своїх банківських карток. Про це повідомляють у поліції Чернігівської області.
Зокрема, 45-річний мешканець Ніжинського району розповів поліцейським, що до нього зателефонував незнайомець з голосом, схожим на голос робота з банківського застосунку. «Робот» повідомив про блокування рахунків потерпілого та в подальшому надавав інструкції, які чоловік слухняно виконував. У підсумку незнайомцю дісталися спочатку всі реквізити картки потерпілого, а потім і коди з отриманих ним СМС-повідомлень. Як наслідок, з рахунків заявника зникли усі гроші, загальною сумою понад 70 тисяч гривень.
Дещо відрізнялася шахрайська легенда при обмані 63-річної мешканки Чернігівського району.
Потерпіла пояснила поліції, що до неї зателефонував нібито працівник банку та розповів про спробу зняти гроші з її рахунку.
Щоб запобігти цьому, незнайомець порадив заблокувати картку, діючи за його інструкціями. Під час тривалої розмови жінка надала зловмиснику паролі для входу до банківського застосунку та для користування її кредитною карткою, а також декілька разів підтверджувала якісь незрозумілі для неї операції.
У підсумку, жінка втратила понад 51 тисячу гривень.
Ще одна потерпіла від «банківського» шахрайства, 45-річна чернігівка, відзначила неабияку винахідливість зловмисника. Жінка розповіла поліцейським, що фальшивий «працівник банку» у телефонній розмові з нею заявив, нібито щойно з її рахунків здійснено ряд несанкціонованих транзакцій на рахунки російських банків. Спровокувавши таким чином додаткове обурення потерпілої, псевдо-банкір швидко домігся свого. Жінка слухняно виконала його інструкції та наостанок повідомила код з отриманого СМС-повідомлення.
Після цього заявниця виявила, що її акаунт у банківському застосунку заблоковано.
А коли звернулася за роз’ясненнями до відділення банку — дізналася, що всі її гроші, майже 10 тисяч гривень, з рахунку знято в іншому місті.
За всіма фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Наразі тривають слідчо-розшукові дії.
Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.
Пам’ятайте: справжній банківський працівник не має права питати у вас секретні дані картки і ніколи цього не робитиме. Так вчиняє тільки шахрай.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv