Кримінал

Псевдосоціальні робітниці-гастролерки пограбували трьох сіверянок

В останній день березня, представляючись працівниками соціальних служб, зловмисниці спустошили схованки із заощадженнями трьох пенсіонерок в різних куточках Чернігівщини.

31 березня в одному з сіл Козелецького району дві зловмисниці, які прийшли до помешкання 81-річної пенсіонерки й представилися соціальними працівниками, не викликали у старенької довіри. Непрохані гості зрозуміли, що господиня розкусила їх, тому не стали ламати комедію, а зухвало пограбували пенсіонерку. Грабіжниці відкрито заволоділи 33 тисячами хазяйки, а також відібрали у неї мобільний телефон, щоб жінка не викликала поліцію. Самі ж злочинці ускочили в легковик «Daewoo Sens» й втекли.

Про це ЧЕline повідомили у секторі комунікацій поліції Чернігівської області.

Наразі поліція розшукує «гастролерів», орієнтовано всі групи реагування патрульної поліції, інформація надана сусіднім відділам та відділенням поліції області. Відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 186 Кримінального кодексу України (грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому) — карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

Того ж дня по допомогу до поліції звернулася 93-річна жителька обласного центру. Старенька повідомила, що до неї у двері подзвонила смаглява дівчина і попросила води запити ліки. Жінка не відмовила у такому, здавалося б, безневинному проханні й пішла на кухню налити води.

Коли візитерка пішла, господиня помітила порушений порядок речей у квартирі, а зі схованки зникли заощадження — 23 тисячі гривень та 350 доларів США.

Теж 31 березня в Ніжині пенсіонерка 1929 року народження стала жертвою двох самозванок, які представилися соціальними працівниками. Раптові гості цікавилися у старенької її побутовими проблемами, розповідали про нові державні програми підтримки пенсіонерів та просто намагалися усіляко відволікати увагу хазяйки. Коли ж це їм нарешті вдалося, зловмисниці швиденько забралися геть. Запідозривши неладне, жінка вирішила перевірити схованку із грошима. Й не даремно, бо звідти безслідно зникло 67 тисяч гривень.

В обох випадках поліція відкрила кримінальні провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому) — карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

У зв’язку з активізацією зловмисників різних мастей поліція звертається до громадян і закликає їх бути пильними й розсудливими. Пам’ятайте, до осіб старшого віку заброди застосовують методи психологічного тиску, б’ючи на жалість та співчуття.

Зловмисники просяться в квартиру під виглядом працівників комунальних або соціальних служб, щоб нібито перевірити газовий лічильник, батареї, умови проживання, інколи вигадують інший привід — переповити дитину чи напитися води. Як наслідок — з помешкань зникають коштовності, гроші, цінні речі.

Не соромтеся перевірити документи у неочікуваних благодійників, електриків чи соцпрацівників, зателефонуйте в сільраду чи дільничному офіцеру поліції й повідомте про візитерів.

В разі скоєння біди якомога швидше повідомте поліцію. Чим швидше правоохоронці отримають інформацію про злочин, тим легше буде його розкрити «по гарячих слідах».

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button