Культура

Борзнянська музична кузня відсвяткувала ювілей

Нинішній 2017 рік для Борзнянської дитячої музичної школи знаменний тим, що їй виповнилось 50 років. В липні 1967 року в Борзні з’явилася альма-матер для всіх закоханих у музику людей – Борзнянська дитяча музична школа. Ця подія була справжнім святом для юних борзнянців, їх батьків, усіх жителів міста та району.

Відкриття музичного закладу сприяло розвитку естетичного виховання дітей, аматорських колективів та пропаганді музичного мистецтва. З перших років існування школа стала важливим культурним осередком, центром музичного просвітництва, виховання та навчання обдарованих дітей і творчої молоді.

Тоді в школі викладали лише три викладачі та навчалися грати лише на трьох інструментах – баяні, фортепіано та на духових інструментах 72 учнів. Сьогодні ж музичну освіту здобувають 132 юних талантів.

За роки роботи зі стін школи вийшло більше 726 учнів. І нехай не всі випускники стали віртуозними музикантами, та й не можуть всі ними бути, важливо, аби діти мали можливість долучитися до прекрасного, зачепити музикою найпотаємніші куточки душі.

a0206201704

І зараз ні на мить не зупиняється копітка робота педагогів та учнів школи. За період роботи з 2010 по 2017 рік в обласних конкурсах серед індивідуальних виконавців брали участь 17 учнів, 10 з них стали лауреатами.

Стали лауреатами Всеукраїнських та обласних конкурсів і ансамбль бандуристів «Калинове намисто», керівник Олена Фесенко.

В школі створюються нові колективи: такі як ансамбль вчителів дитячої музичної школи «Рапсодія», ансамбль народної музики – керівник Олександр Кашперко, хоровий колектив – керівник Ольга Бабко, ансамбль скрипалів – керівник Валентина Борщевська, квартет бандуристів – керівник Олена Фесенко, ансамбль сучасної музики – керівник Людмила Мариненко та інші.

У 2010 році в ДМШ відкрився початковий клас сольного співу, в 2016 – класи гітари та домри.

У 2010 році Борзнянська дитяча музична школа успішно склала державну атестацію.

Колектив школи очолює Валентина Борщевська, яка творчо ставиться до своєї роботи, людина, вимоглива до себе і до підлеглих. Саме директор школи першою звернулася до присутніх викладачів, учнів, їх батьків та запрошених гостей з вітальним словом. Вона розповів про історію школи та сучасні будні, про творчі колективи, які гідно представляють наше місто на різних фестивалях та конкурсах.

Джерело: Борзнянська РДА

Ще статті по темі

Back to top button