Культура

«Чернігівська щедрівка»: у бібліотеці Короленка відбулася музично-просвітницька зустріч

24 січня в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка відбулося перше цього року засідання клубу «Краєзнавець». Це була спільна з Академією української музики музично-просвітницька зустріч «Чернігівська щедрівка», ініціаторкою і модераторкою якої стала заступниця начальника управління культури та туризму Чернігівської міської ради Катерина Литвин.

  Директорка бібліотеки Інна Аліференко привітала присутніх і наголосила на цінності культурної спадщини українського народу.

  Начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук закцентував увагу присутніх на важливості й актуальності української пісні в умовах сьогодення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині є три храми-«близнюки» (Фото)

  У режимі zoom-конференції пройшла інтерактивна лекція доцентки кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки, кандидата історичних наук Алли Дмитренко, яка розповіла про історію української колядки і традиції щедрування, новорічно-різдвяні українські традиції та обряди і зміну їх у 1930-х роках на радянські свята.

  Своїм досвідом збирання колядок та щедрівок у 80-х роках ХХ ст. поділилася відома чернігівська журналістка і музикант Юлія Найда.

  Чудовим музичним подарунком для всіх став виступ хорового ансамблю «Діти Магури», нещодавно створеного студентами Чернігівського музичного коледжу ім. Л. М. Ревуцького. Неймовірно гарно співали талановиті молоді виконавці, лунав безсмертний «Щедрик» і сталося справжнє диво – не звучала тривога!   

У читальній залі була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Чернігівська щедрівка», яку презентувала бібліотекар відділу краєзнавства Наталія Рослік.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button