Шедеври оперного бароко – від Каріни Кондрашевської (Фото)

  • Шедеври оперного бароко – від Каріни Кондрашевської (Фото)
  • Шедеври оперного бароко – від Каріни Кондрашевської (Фото)
  • Шедеври оперного бароко – від Каріни Кондрашевської (Фото)
  • Шедеври оперного бароко – від Каріни Кондрашевської (Фото)
  • Шедеври оперного бароко – від Каріни Кондрашевської (Фото)
  • Шедеври оперного бароко – від Каріни Кондрашевської (Фото)

У рамках XХV вокального абонементу Чернігівського обласного філармонійного центру на головній концертній сцені області 13 жовтня співала заслужена артистка України, солістка Національної Філармонії України Каріна Кондрашевська (сопрано).Партію фортепіано виконала заслужена артистка України Неліда Афанасьєва. Автор та ведучий музичного абонементу – заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії Олег Васюта.

Про це повідомили у прес-центрі Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Чернігівці отримали нагоду зануритися в чарівний світ оперного мистецтва, відчути всю силу і красу романсу, мелодійність пісень великих композиторів.Програму концерту склали твори епохи музичного бароко, основним здобутком якої музикознавці вважають народження жанру опери. Прозвучали арії італійських композиторів Доменіко та Алессандро Скарлатті, Антоніо Честі, Вінченцо Белліні, Мауро Джуліані та інших видатних європейських композиторів, які зробили внесок у розвиток оперної та романтичної музики – Йоганна Баха, Георга Генделя, Людвіґа ван Бетговена, Фридерика Шопена тощо. Зокрема, слухачі почули арію «Quiarespexit» з «Магніфікату» Й.С. Баха, арію Рінальдо «Lasciach’iopianga» з опери «Рінальдо» Г.Ф. Генделя, арію Русалки з опери «Русалка»А. Дворжака, арію «Quilavocesuasoave» (Його милий голос) з опери «Пуритани» В. Белліні та інші прославлені твори.

Чи не вперше в рамках вокального абонементу на сцені філармонійного центру була виконана арія сучасного українського композитора, народного артиста України В’ячеслава Самофалова «Аве Марія». Цей вокально-хоровий твір заслужено отримав міжнародне визнання і нині виконується на кращих оперних сценах Європи та Америки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Літургія” – завершальний акорд в серії концертів-лекцій камерного хору

Під час концерту кожна із пісень Каріни Кондрашевської сприймалася вдячним слухачем хвилею бурхливих оплесків та вигуками «браво!». Адже чернігівці знають і люблять Каріну Кондрашевську. І не лише за її артистичний талант, а й через подвижницьку діяльність. Чотири роки тому на базі Городнянської школи мистецтв вокаліста започаткувала конкурс сольного академічного співу ім. Лідії Кондрашевської – на честь матері, яка походила родом із Городнянщини. Лідія Кондрашевська була народною артистко України і так само, як і донька зараз, співала в Національній філармонії. Не стало нашої видатної землячки у 2008 році, проте її справу нині гідно продовжує  донька Каріна.

Довідково. Каріна Кондрашевська у 2007 році закінчила музично-педагогічний (по класу фортепіано Ю.П. Глущенка) і вокальний (клас Л.П. Крижановської) факультети Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського.

З 2007 року працює солісткою Національної філармонії України.

Вона – лауреат Міжнародного конкурсу «Мистецтво ХХІ століття» (2006, І премія) і Всеукраїнського конкурсу імені Оксани Петрусенко (2011, І премія).

Гастролювала по Україні з Національним президентським оркестром України (диригент – Сергій Золотарьов).

В її репертуарі – твори вітчизняних і зарубіжних композиторів, сольна програма українського класичного та сучасного романсу, програма камерної італійської класики, програма шедеврів оперної класики, сольна програма з музики епохи Бароко, сольна програма німецько-австрійської музики та інші програми.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register