«Сіверські музичні вечори» 19-й раз збирають поціновувачів музики (Фото)

  • «Сіверські музичні вечори» 19-й раз збирають поціновувачів музики (Фото)
  • «Сіверські музичні вечори» 19-й раз збирають поціновувачів музики (Фото)
  • «Сіверські музичні вечори» 19-й раз збирають поціновувачів музики (Фото)
  • «Сіверські музичні вечори» 19-й раз збирають поціновувачів музики (Фото)

Дев’ятнадцятий рік поспіль на кілька весняних днів Чернігів стає музичною столицею України. 17 березня 2019 року на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм урочисто відкрився ХІХ фестиваль «Сіверські музичні вечори», який традиційно збирає зірок світової класичної музики. Незмінний художній керівник фестивалю — головний диригент Академічного симфонічного оркестру «Філармонія», заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач.

У перший фестивальний вечір зі сцени філармонійного центру у виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» під управлінням Миколи Сукача прозвучали Концерт для скрипки та віолончелі з оркестром ля мінор Йоганнеса Брамса та Симфонія №1 «З моєї Батьківщини» Сергія Борткевича. Солісти — американська скрипачка Соломія Івахів та голландський віолончеліст Йоахім Ейландер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Особливий нерв» японських музикантів і оркестру «Філармонія»

Концерт для скрипки та віолончелі з оркестром ля мінор Брамса, написаний у 1887 році, критики, завдяки взаємопов’язноcті всіх музичних тем, називають досконалим із погляду композиції. Музика сповнена чудовими мелодіями, а сольні партії скрипки і віолончелі за фактурою — ніби дві руки піаніста.

Після виступу запрошені учасники фестивалю поділилися своїми враженнями.

«Фантастична атмосфера, чудовий маестро, прекрасний оркестр, теплий прийом публіки. Було дуже приємно виступати», – каже Йоахім Ейландер.

Соломія Івахів, яка вже має досвід виступів із оркестром «Філармонія», додає: «Нам було дуже приємно виступити з Академічним симфонічним оркестром – він має свій характер, свою виразність. Микола Сукач – музикант, яким Чернігів має гордитися. Він професіонал-знавець. Тому, якщо він запросить, ми обов’язково ще раз приїдемо».

Симфонія №1 «З моєї Батьківщини» Борткевича — твір знаковий, адже у 2001 році його повернув музичному світові саме Микола Сукач. «17 років тому саме на цій сцені вперше прозвучала ця симфонія після 50 років забуття», – сказав маестро під час відкриття фестивалю. В свою чергу критики зазначають: «Це музика українського митця, який хотів виявити у творі тугу за Батьківщиною… Музика Першої симфонії Борткевича справляє справді неймовірне враження». Після виконання під час фестивалю цього твору глядачі аплодували музикантам оркестру «Філармонія» стоячи!

«Сіверські музичні вечори-2019» тривають, і вже 20 березня зі сцени обласного філармонійного центру прозвучать Концерт для труби з оркестром мі-бемоль мажор Йозефа Гайдна, Концерт №1 для фортепіано та труби з оркестром Дмитра Шостаковича і Концерт для фортепіано з оркестром №2 до мінор Сергія Рахманінова. Не пропустіть!

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register