У Чернігові відбувся прем’єрний показ вистави «Безумний день, або Весілля Фігаро» (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2016/11/IMG_7727-e1479801397299.jpg)
Бомарше «Безумний день, або Весілля Фігаро» написана понад 240 років тому, принесла авторові світову славу та досі не втратила своєї актуальності і привабливості.
За багаторічну історію існування вона безліч разів втілювалась у різноманітних режисерських інтерпретаціях і сценічних образах. І для театрального глядача вже склався стереотип про Фігаро – кмітливого, спритного, веселого інтригана, який вміє бути одночасно в кількох місцях.
Проте в цьому театральному сезоні на прем’єрному показі ми зустрілися з абсолютно іншим Фігаро. Режисер-постановник вистави, заслужений артист України Андрій Бакіров висвітлює образ головного героя зовсім в іншому ракурсі. Фігаро – це філософ, це людина мисляча й мужня, яка власноруч творить своє життя.
Шалена динаміка, філігранно вибудувані мізансцени, гра світла – від насичених різнокольорових фонів до майже повного затемнення, коли лише звучать думки вголос, – усе це працює на глибинне розкриття образів героїв вистави, захоплює глядача стрімкістю розгортання подій, робить його співучасником цього фантастичного дійства.
Виразно і талановито впоралися виконавці як провідних, так і ролей другого плану, зі складним завданням – зіграти класичне «безумство» Бомарше по-сучасному, проводячи паралелі з реаліями сьогодення, наблизити своїх героїв до світогляду і сприйняття сьогоднішнім глядачем.
Сучасна сценічна інтерпретація геніального твору Бомарше сьогоднішнім поколінням шевченківців, пречудово поставлені танцювальні сцени, виклично контрастні біло-чорно-червоні костюми виконавців і, головне, досконала гра акторів беззастережно захопили глядацьку залу, яка після закінчення вистави вибухнула шаленими оваціями та вигуками «Браво!».
Вітаючи творчий склад з успішною презентацією оновленої вистави, побажаємо феєричній комедії «Безумний день, або Весілля Фігаро» тривалого яскравого життя на сцені нашого театру, а шановним глядачам – приємних театральних вечорів разом із безсмертними героями Бомарше!
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру