Культура

«Весняні фантазії» солістів Капели бандуристів (Фото)

Весна вже остаточно відвоювала свої позиції у холодів. І не тільки в природі. Програма «Весняні фантазії» солістів Капели бандуристів імені Остапа Вересая Лілії Козлової і лауреата обласної премії імені Леоніда Глібова Сергія Сидоренка стала справжнім весняним подарунком для глядачів, які прийшли на їхній сольний концерт до обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 14 березня 2019 року.

Творчий проект «Парад солістів капели бандуристів» був започаткований ще три роки тому. За словами головного хормейстера капели, заслуженого працівника культури України Миколи Борща, такий проект для солістів – це творче зростання, а зростання солістів – це зростання колективу загалом.

Про це йдеться у прес-центрі Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Нині всім зрозуміло, що бандура – не просто старовинний народний інструмент. Це інструмент сучасний, популярний, різностильовий. Що й дає можливість солістам Капели бандуристів працювати в різних жанрах. Саме тому в програмі «Весняні фантазії» прозвучали і такі популярні українські пісні, як, наприклад, «Журавка» Олександра Білаша, «Стояла я і слухала весну» Кирила Стеценка на вірші Лесі Українки, «О, соловію» Ярослава Барнича, «Весна шаліє над Десною» художнього керівника та головного диригента капели, заслуженої артистки України Раїси Борщ на слова Дмитра Іванова. А також світова естрадна класика: «Кохання – це ти!» Сальваторе Адамо, «Besame Mucho» Консуели Торрес, безсмертне «Адажіо» Томазо Альбіоні та багато інших творів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юні носівські піаністки повернулись із конкурсу з нагородами

Підготовка програми – важка робота. «Цей концерт – це недоспані ночі, – згадує Микола Борщ. – Підбирали твори, робили аранжування, оркестровки, працювали над вокалом… Та й драматургію вибудовували – щоб усе йшло «за висхідною».

«Сольний концерт для соліста капели – це певним чином можливість самореалізуватися, показати слухачеві свою особисту роботу, та й, зрештою, проявити себе, – каже Сергій Сидоренко». «Капела бандуристів імені Остапа Вересая – колектив дуже різноплановий, – додає Лілія Козлова. – У нашому репертуарі є й хорові твори, і сольні, і інструментальні. Сольний концерт для нас із Сергієм – це новий рівень. Такий концерт – це і приємно, і важко (адже ми представили багато нових творів), і, чесно кажучи, перед концертом було трохи страшно – як публіка сприйме нашу програму».

А глядач сприйняв першу сольну програму Лілії Козлової і Сергія Сидоренка щирими оваціями! Артисти завершили концерт тільки після того, як виконали кілька творів на біс.

Ще статті по темі

Back to top button