Економіка

Платниками Чернігівщини протягом першого кварталу 2024 року сплачено 7,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-березні 2024 року сплачено 4,8 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 2,7 відс. (на 124 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року. Єдиного соціального внеску надійшло 2,8 млрд гривень (зростання на 10 відс.).

Зокрема, до державного бюджету спрямовано 2,7 млрд грн, що становить 56,6 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – майже 1,5 млрд грн (54 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 671 млн грн (24,7 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 225 млн грн (8,3 відс.) та податку на прибуток – 315 млн грн (11,6 відс.).

До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків забезпечено 2,1 млрд грн (43,4 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 1,3 млрд грн (60,9 відс. в загальнообласній сумі надходжень до місцевих бюджетів), єдиного податку – 393 млн грн (18,9 відс.), податку на майно – майже 226 млн грн (10,9 відс.). У співставних умовах (з врахуванням внесених до законодавства змін щодо порядку спрямування податку на доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців) спостерігається зростання доходів місцевих бюджетів на 20,7 відс. у порівнянні з відповідним періодом 2023 року від збільшення надходжень податку на доходи у вигляді заробітної плати, єдиного податку, рентної плати за користування природними ресурсами, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цінну шаблю з піхвами XVII сторіччя повернули після реставрації до Чернігова (Фото)

За січень-березень 2024 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:

— державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 32,3 відс.,

— сільське та лісове господарство – 16,9 відс.,

— переробна промисловість – 10,7 відс.,

— оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7,7 відс.,

— добувна промисловість – 5,9 відс.,

— діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 4,9 відс,

— будівництво – 2,2 відс.

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть за несприятливих умов для ведення бізнесу під час воєнного стану.          

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Ще статті по темі

Back to top button