Браконьєри на Чернігівщині виловлюють лосів
До Державної екологічної інспекції у Чернігівській області нещодавно надійшло повідомлення про те, що з лісу на територію с. Радомка Семенівського району зайшов поранений браконьєрами лось.
Про це ЧЕline повідомили у Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.
Поведінка тварини створювала небезпеку життю і здоров’ю селян та загрожувала пошкодженням майна.
Комісійно, за участю голови Радомської сільської ради, лісничого Радомського лісництва та директора МРП «Семенівське», інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області, ветеринарного лікаря Семенівської районної лікарні та громадськості констатовано несумісність вогнепального поранення з життям тварини. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу Семенівського відділення поліції Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області. Наразі по факту браконьєрства відкрито кримінальне провадження, особи порушників встановлюють.
У мисливських угіддях Ніжинського відділення МРП ЧОО УТМР виявлено факт незаконного добування трьох лосів біля с. Дуболугівка Ніжинського району Чернігівської області, рештки яких було виявлено на одному з подвір’їв зазначеного села. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області. По факту браконьєрства відкрито кримінальне провадження. Особи порушників та причетних до незаконного добування лосів встановлюють.
У лісовому масиві на території відтворювальної ділянки Чернігівського відділення МРП ЧОО УТМР біля с. Стаси Чернігівського району Чернігівської області, де взагалі полювання заборонено, затримано 8 мисливців. Серед полювальників, до речі, був і єгер вищезазначеного підприємства. Стосовно порушників складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 85 КУпАП.
На загал, з 17 по 18 грудня затримано 11 порушників правил полювання та складено 11 протоколів про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 85 КУпАП.
Масштаби незаконного полювання вражають. В умовах регіону особливо вразливими до свавілля браконьєрів є великі тварини, зокрема лосі. Безконтрольне екологічно необґрунтоване їх добування призводить до повного винищення субпопуляцій виду, що обумовлює загрозу існуванню виду у деяких адміністративних районах області та створює небезпеку загального зниження життєздатності регіональної популяції.