Надзвичайні події

На полігоні «Десна» пожежа: небезпека зберігатиметься до осінніх дощів

Посуха на Чернігівщині зробила свою підступну справу. Полігон 169-го навчального центру СВ ЗСУ зайнявся 12 вересня по обіді – горіла лісова підстилка та дерева на важкодоступних околицях.

Запобігти поширенню пожежі далі на ліс і на прилеглі населені пункти намагалися силами та засобами навчального центру. Завдяки злагодженим і швидким діям пожежної роти «Десни», збірної пожежної команди та працівників Остерського військового лісгоспу вдалося локалізувати осередки вогню. Але через деякий час загоряння розпочиналися в інших частинах поблизу полігону.

Про це повідомив спеціальний кореспондент (м.Чернігів) інформагентства МО України «АрміяInform» Олександр Штупун.

Масштаби та характер пожежі були занадто серйозними і потребували підтримки.

Завдяки спільним діям військових, представників Державної служби з надзвичайних ситуацій (які гасили вогонь за допомогою авіації) та Остерського військового лісгоспу пожежу змогли локалізувати.

Почалася тридобова боротьба з вогнем у епіцентрі – залишилось горіння окремими осередками на площі 15 гектарів.

Військові розгорнули координаційний штаб і польову кухню. Для спостереження з висоти та пошуку нових займань постійно літали два квадрокоптери.

— Були задіяні всі можливі ресурси. Зокрема, дві пожежні машини з екіпажами, два АРСи (автомобільний резервуар стандартний), БРЕМ (броньована евакуаційна машина), БАТ (шляхопрокладач), один «Урал», близько десятка автомобілів «УАЗ», шість одиниць «МАЗ» та «КамАЗ», паливозаправник, понад дві сотні особового складу, медики та керівний склад Навчального центру і полігону, – розповіла начальник прес-служби 169-го НЦ СВ ЗСУ Олеся Гузун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Упродовж доби рятувальники ліквідували 31 пожежу у природних екосистемах

Здійснювалось цілодобове чергування за допомогою відеоспостереження центральних вишок, патрулювання ділянок, де знаходилися осередки вогню. Солдати прикопували тліючі стовбури дерев.

Учасники ліквідації особливо відзначають дії екіпажів БАТу та БРЕМ, які, зокрема, валили палаючі дерева, щоб не поширилась наднебезпечна для лісів верхова пожежа.

— Загроза минула. Три доби посиленої роботи, важка та пожежна техніка, близько трьох сотень людей. І тепер ми нарешті можемо повідомити, що станом на 15:10 15 вересня всі осередки вогню, тління та загорянь повністю ліквідовані, – заявили в прес-службі 169-го навчального центру СВ ЗСУ.

Розслаблятися зарано, адже спекотлива погода надто висушила лісовий настил та траву, тож патрулювання полігону та прилеглих територій триватиме.

На 16-го вересня рецидивів пожежі не зафіксовано.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button