Надзвичайні події

Сіверські рятувальники гасили «пожежі» на нафтогазовидобувному комплексі (Фото)

На установці підготовки природного газу «Мільки» Прилуцько-Леляківського відділення нафтогазовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» 8 серпня відбулися тренувальні тактико-спеціальні навчання щодо реагування сил і засобів підрозділів 5-го Державного пожежно-рятувального загону У ДСНС України у Чернігівській області.

Про це ЧЕline повідомили в УДСНС України у Чернігівській області.

Пожежна небезпека установки підготовки природного газу полягає в тому, що газ і конденсат у трубопроводах та вузлах технологічного процесу знаходяться під тиском, тож під час аварійних ситуацій можливе утворення пожежонебезпечних сумішей. За таких умов навіть невеличке джерело енергії може призвести до непередбачуваних наслідків.

Згідно з тактичним задумом, умовна пожежа виникла внаслідок розгерметизації трубопроводу теплообмінного вузла установки низькотемпературної сепарації, у результаті чого стався витік газоконденсату із подальшим загорянням. На момент прибуття перших підрозділів умовна пожежа поширилася на площу 50 м.кв. Створилася загроза обладнанню та вузлу підігріву газу.

До місця виклику прибули сили та засоби 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Після оцінки обстановки та попереднього оперативного розгортання було оголошено підвищений номер виклику та розпочато охолодження технологічного обладнання, що знаходиться в зоні дії полум’я.

Для охолодження технологічного обладнання та захисту особового складу подано водяні стволи, а також генератор піни на гасіння розливу газового конденсату. З метою координації взаємодії залучених до гасіння пожежі підрозділів і служб об’єкта було створено штаб із ліквідації аварії.

Загалом до навчань були задіяні 25 чоловік особового складу та 5 одиниць пожежно-рятувальної техніки.

Завершилися тактико-спеціальні навчання підбиттям підсумків. Т.в.обов’язків начальника 5-го ДПРЗ У ДСНС України у Чернігівській області підполковник служби цивільного захисту В’ячеслав Кучеренко зазначив, що особовий склад підпорядкованих підрозділів із поставленим завданням впорався добре, рятувальники діяли оперативно та професійно, тож мета навчань була досягнута.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button