Суспільство

Асоціація міст звернулася до Уряду стосовно місцевої влади і послаблення карантину

Майже два місяця місцеве самоврядування бореться на місцях із COVID-19. І це подекуди стало тягарем  для громад. Адже саме муніципалітети спрямували тисячні та мільйонні суми на протидію та запобігання розповсюдженню коронавірусу.

Асоціація міст України, яка представляє та захищає інтереси місцевого самоврядування, у листі до Прем’єр-міністра наголосила, що нині дуже важливо забезпечити системну та злагоджену взаємодію всіх гілок влади. Необхідно знаходити рішення, які забезпечать реалізацію прав громадян на охорону здоров’я, працю, підприємницьку діяльність, освіту, охорону та інші.

Для цього необхідно:

► надати медикам належне та обіцяне Урядом фінансування. Саме для цього було створено Стабілізаційний фонд у розмірі 64,7 млрд грн З місцевих бюджетів за 53 дні карантину було витрачено 2 млрд грн на протидію COVID-19;

► забезпечити відкрите інформування в режимі реального часу про використання коштів Стабілізаційного фонду, на формування якого вилучили кошти з кожного місцевого бюджету для створення системи медичного забезпечення людей не тільки сьогодні, але й на випадок повторної хвилі пандемії;

► заблокувати законодавчі ініціативи, які передбачають зменшення доходів місцевих бюджетів. Українські муніципалітети, позбавлені частини доходів при формуванні Стабілізаційного фонду, фінансують велику частину витрат в боротьбі з коронавірусом і при цьому і вже надали податкових пільг для малого та середнього бізнесу в обсязі більше 5 млрд грн;

► надати право органам місцевого самоврядування пом’якшувати умови карантину, відміняти обмеження господарської діяльності на підставі рішень комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в залежності від ситуації з рівнем захворюваності, соціально-еконономічних умов в конкретних громадах.

► притягнути до відповідальності всіх тих, хто працював під час карантину всупереч заборонам;

«Важливо – не звести нанівець усі зусилля. Не зробити так, що вірус вирветься з-під контролю. Тому необхідно врахувати пропозиції Асоціації, у діалозі шукати й ухвалювати виважені справедливі рішення заради збереження здоров’я і життя людей, без політики», — сказав Голова АМУ В.Кличко.

АМУ сподівається, що у рішенні Уряду, яке вносить зміни до постанови від 11 березня 2020 року №211 та передбачає пом’якшення обмежувальних заходів, будуть враховані пропозиції  Асоціації міст України, що є саме тим майданчиком, де об’єднуються зусилля та знаходяться спільні рішення.

Чернігівське РВ АМУ Офіс реформ у Чернігівській області

Ще статті по темі

Back to top button