Чернігівські школи стануть профільними

Освітяни впевнені, що універсальний навчальний план не для випускників. Тож старша школа має бути профільною.

Обов’язкових предметів поменшає – із 22-х перелік скоротять до 9-ти. Це українська та іноземна мови, література, історія України та всесвітня історія, математика, людина і суспільство, людина і природа, фізична культура та захист Вітчизни.

Інші предмети з розкладу не зникнуть. Зміниться лише кількість годин їх вивчення. Залежатиме це від того, яку саме спеціалізацію обере учень.

Наприклад, проблем із точними і природничими науками в профільних класах не буде. Однак вивчення цих дисциплін зведуть до мінімуму для гуманітаріїв.

У школах до змін готові, але є запитання. Зокрема у вчителів. Адже їхня і так невелика зарплатня напряму залежить від кількості уроків. Цікавлять і підручники. З ними в Україні й так проблема, а тепер треба буде розробити по 2 варіанти – загальний і поглиблений.

Обговорення нової програми триватиме до кінця місяця. У Міністерстві освіти обіцяють: до того часу всі нюанси будуть вирішені, підручники надруковані.

Батьки, чиї діти підуть до реформованої старшої школи, по-різному реагують на нововведення. Чиновники зізнаються, що найскладніше реформу буде реалізувати у сільських школах. Адже кількість учнів і вчителів там менша порівняно з загальноосвітніми міськими закладами.

Джерело: Освітній портал

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register