Чернігівський рибоохоронний патруль провів профілактичний рейд водоймами області

danger ice

Дарма нетерпляче чекали любителі зимової риболовлі морозів та міцної криги. Зима 2020 року не дає насолодитися засніженими краєвидами, сидячи біля власноруч пробуреної ополонки у радісному передчутті покльовки. Тому з першим морозцем відчайдухи подалися на молодий лід.

Для профілактики нещасних випадків серед рибалок-любителів державні інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля провели профілактичний рейд на водоймах області. Попри всі застереження щодо небезпеки виходу на тонку кригу, рибпатрульні налічили біля ополонок із десяток сміливців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку місяця Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито 20 порушень Правил рибальства

Рибоохоронці нагадали рибалкам про заходи безпеки під час перебування на водоймі, про знаряддя, за допомогою якого можна спробувати врятуватись у випадку, якщо провалилися під лід, про прийоми порятунку інших й способи надання першої допомоги.

Зокрема, нагадали, що не можна перебувати на льоду, якщо його товщина менша ніж 5 – 7 см. Лід може бути неміцним біля стоку води, поблизу кущів та очерету. Необхідно оминати ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом крига завжди тонша. Тонкий лід і там, де швидка течія та б’ють джерела.

Міцність льоду можна перевірити пішнею, яка завжди повинна бути під рукою. Якщо після першого удару палицею на кризі з’явиться вода, потрібно негайно повернутися назад.

Зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження на водоймі. Не слід пробивати поруч багато лунок, не треба ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, не варто пробивати лунки на переправах. Завжди потрібно мати біля себе міцну мотузку завдовжки декілька метрів, ніж і вірного товариша, готового прийти на допомогу.

Також учасники рейду вручили громадянам Довідники рибалки і нагадали про правила зимової риболовлі та відповідальність у разі їх порушення.

Наголосили, що в зимовий період дозволяється рибалити зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною та живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями – не більше п’яти на рибалку; на водоймах, де впроваджене платне рибальство, – не більше десяти на рибалку.

Крім того, за одну добу особі дозволяється виловити та винести на водоймах загального користування не більше 3 кг риби, на водоймах, де впроваджене платне рибальство – не більше 5 кг, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register