Суспільство

Чернігівців попередили про магнітні бурі у вересні

У вересні 6 разів очікуються магнітні збудження близькі до магнітної бурі першого рівня G1. Про це повідомляє УНН з посиланням на Лабораторію рентгенівської астрономії Сонця.

«11, 12, 13, 14, 16 та 22 вересня в Україні будуть очікуватися магнітні збудження близькі до магнітної бурі першого рівня G1», — сказано в повідомлені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здоров’я та самопочуття чернігівців: дослідження

Відповідно до стандартної шкали NOAA (Національна атмосферна адміністрація США), бурі класу 1 здатні впливати на енергетичні системи — слабкі флуктуації в енергетичних системах, на космічні апарати — невеликий вплив на системи управління космічними апаратами, на наземні системи — полярні сяйва видно на високих широтах (до 60 градусів), на початок міграцій тварин.

За даними фахівців, найбільші магнітні бурі 2018 року було зареєстровано минулої весни, 18-19 березня, 20 квітня і 5-6 травня 2018 року, коли індекс геомагнітної активності досягав значення 6, що відповідає бурі рівня 2 за максимально можливій п’ятибальній шкалі. Всі інші події цього року, включаючи і магнітну бурю 18 червня, відносяться до мінімального рівня 1.

Джерело: УНН

Ще статті по темі

Back to top button