Суспільство

Децентралізація – СТОП: влада відмовила громаді в Озерянах

Голова Чернігівської обласної адміністрації Валерій Куліч відмовив громаді села Озеряни Варвинського району у створенні власної об’єднаної територіальної громади.

Він послався на закон про об’єднані громади, сказавши, що об’єднуватись мають право тільки спроможні громади, а Озерянська, на його думку, не є спроможною.

«Дробити район – це незмістовно. Люди витратять час на утопічну ідею і пуття там не буде. Громада нежиттєздатна. Дійсно, до мене надходили кілька звернень від сільського голови, але я дав відмову цій громаді», – сказав Куліч, навівши негативний приклад роботи Остерської громади на Козелеччині.

Частина депутатів заявляла, що фінансові розрахунки, зроблені в Озерянській громаді, розходяться з тим висновком, що дав Департамент фінансів. І, за їхніми розрахунками, Озерянська громада має шанси на успіх. Також, згідно із законом про добровільне об’єднання громад, саме люди мають визначатись, створювати їм об’єднання чи ні. «Ми не можемо ігнорувати думку самої громади», – говорили депутати.

У відповідь губернатор заявив, що люди з Озерян мають довести йому, що їхня громада може бути спроможною, інакше він рішення про її створення не підпише.

До речі, в самих Озерянах проживає майже півтори тисячі людей. А досвід уже створених громад, навіть невеликих за населенням і площею, показує ефективність децентралізаційних процесів і самовизначення людей.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button