Експерти оцінили демократичний розвиток Чернігівщини
У рамках проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України» проведено комплексне дослідження та в результаті створено загальнонаціональний рейтинг демократичного розвитку областей України.
Чернігівщина отримала 3,05 балів і займає 13-у позицію.
Івано-Франківська (3,48 балів), Тернопільська (3,42), Хмельницька (3,4), Сумська (3,27), Львівська обасті (3,21) розмістилися на перших п’яти позиціях рейтингу. Останніми у списку демократично розвинених регіонів виявилися Київська, Харківська, Житомирська, Миколаївська та Одеська області.
Рейтинг побудований на узагальненні результатів експертного опитування яке доповнювалося та доопрацьовувалося на основі інших даних: аналітичні доповіді, результати соціологічних досліджень, статистичні дані тощо.
Отримані дані свідчать, що всі регіони відносяться до змішаного/перехідного типу з середнім значенням інтегрального показника по Україні на рівні 3,05 за п’ятибальною шкалою.
Рейтинг влючає 10 блоків. Найвищі експертні оцінки серед окремих тематичних блоків отримали: “Соціально-економічний стан” (3,25 бали); “Громадська активність і самоорганізація громадян” (3,11); “Міжетнічні та конфесійні відносини” (3,69); “Децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування” (3,13). Низькі оцінки виставлено за блоками “Безпека. Органи правопорядку: поліція та прокуратура” (2,63) та “Корупція” (2,60).
Щодо Чернігівської області, то за окремими блоками маємо таку результати:
— соціально-економічний стан – 1 місце
— стан реалізації захисту прав людини – 10 місце
— громадська активність і самоорганізація – 20 місце
До виконання проекту залучалися представники Асоціації регіональних аналітичних центрів (АРАЦ).
Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.